Viktoria Plzeň Česko - Viktoria Plzeň - Expres Zprávy

16.05.202419:07

Sparta hlásí tradičně vyprodáno

Sparta se na konci května utká v posledním kole nadstavby české nejvyšší soutěže s Plzní a při čtvrtečním odpoledni se pochlubila na sociální síti X poměrně tradiční zprávou. Tenhle duel proti západočeskému rivalovi bude vyprodaný, obdobně jako několik předchozích zápasů na Letné.

twitter.com/ACSparta_CZ
16.05.202418:41

Řezník po třinácti sezónách v Plzni končí

Plzeň se rozloučí s jednou ze svých velkých ikon. Celkem třináct sezón strávil pětatřicetiletý obránce Radim Řezník v dresu Viktorky, po sezóně mu ovšem vyprší smlouva a nová spolupráce obnovena nebude. V sobotu čeká západočeský celek poslední domácí zápas proti Baníku, právě z Ostravy tehdy Řezník v roce 2011 do Štruncových sadů dorazil.

fcviktoria.cz
16.05.202418:21

Plzeň připraví společnou projekci finále

Plzeň se už za několik dnů utká se Spartou o cennou trofej z MOL Cupu, západočeský klub přitom pro fanoušky, kteří se nedostanou přímo na stadion, připravil společnou projekci. Ta se uskuteční v areálu DEPO 2015. "Našim cílem bylo, aby fanoušci, kteří se nedostanou na stadion, mohli tento prestižní zápas sledovat společně. Jsme rádi, že se vše podařilo domluvit,” řekl Adolf Šádek, generální ředitel a předseda představenstva klubu.

16.05.202410:26

Rouček: Byl to souboj tělo na tělo

Slavia ve středečním souboji nadstavbové části české nejvyšší soutěže zvítězila nad Plzní. Hned ve druhé minutě přitom došlo na zajímavou situaci, to když upadl unikající Jhon Mosquera po souboji s Igohem Ogbuem, který byl posledním hráčem Pražanů, podle hlavního sudího ani videorozhodčího se však o faul a případnou červenou kartu nejednalo. "Z mého pohledu to byl souboj tělo na tělo. Hráč Mosquera to prostě neustál a upadl. VAR (videorozhodčí) samozřejmě každou situaci zkoumá a neshledal to jako pochybení," řekl O2 TV hlavní sudí Karel Rouček.

ČTK
15.05.202423:17

Koubek: Slavia vyhrála zaslouženě

Plzeň nenavázala na předchozí dvě vzájemné výhry v sezoně a ve třetím kole nadstavby podlehla Slavii jednoznačně 0:3. "Před inkasovanými góly jsme pět minut začali dobře. Potom jsme propadli na pravé straně, udělali jsme chybu a soupeř toho využil. Skvělý Oscar, naprosto rozdílový hráč v tomto zápase. Vzápětí jsme dostali nešťastný gól z dálky, takový nepovedený začátek výkon mužstva ovlivní. Slavia byla intenzivnější, agresivnější. Dostali jsme se do hry kolem 30. minuty, do konce poločasu jsme měli dobrou pasáž, ale k vyložené šanci jsme se neprokousali. Na začátku druhého poločasu byla ta situace okolo penalty. Nevím, proč se to zkoumalo sedm minut? Všechno šlo proti nám - začátek, klíčová rozhodnutí. Slavia ale vyhrála zaslouženě, byla lepší, o tom není pochyb. Takováhle konfrontace byla pro nás před finále poháru dobrá, takový výkon by za týden nestačil," uvedl po utkání plzeňský lodivod Miroslav Koubek.

ČTK
15.05.202420:20

Poločas: Slavia - Plzeň 2:0

Poločasový výsledek dnešního šlágru české ligy: Slavia - Plzeň 2:0 (5. Zmrzlý, 10. Oscar).

15.05.202418:38

Sestavy: Slavia - Plzeň

Základní sestavy pro dnešní šlágr FORTUNA:LIGY:

Slavia: Staněk - Masopust, Ogbu, Zima, Zmrzlý - Oscar, Ševčík - Douděra, Provod, Schranz - Chytil.

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hejda, Hranáč - Cadu, Červ, Kalvach, Souaré - Šulc, Chorý, Mosquera.

12.05.202409:44

Koubek: Dostávali jsme se do tempa pomaleji

Miroslav Koubek provedl v sestavě pro zápas se Slováckem několik změn, přesto jeho tým vybojoval vítězství. "V zápase plném gólových šancí, kterých jsme měli podstatně více, jsme vyhráli zaslouženě. Kvůli nabitému programu jsme udělali více změn a na základě nestandardní sestavy jsme se dostávali do zápasu pomaleji. Pak jsme chytili rytmus, byli jsme nebezpeční na útočné polovině. Když jsme měli velkou územní převahu, paradoxně přišla penalta pro soupeře. Jsme rádi, že se nám závěr takhle povedl. Penalta v nastavení byla podobná, jako kopal soupeř, v tomto směru se to rozdělilo na obě strany," spokojeně komentoval zkušený trenér.

ČTK
04.05.202411:59

Plzeň a Liberec usilují o Prebsla

Filip Prebsl se z hostování v Liberci vrací do Slavie, odkud se však obratem může znovu stěhovat. Nabídky na 21letého defenzivního univerzála měly podat Plzeň a právě liberecký Slovan, nicméně vršovický klub chce s odchovancem smlouvu, která platí ještě pro nadcházející sezonu, prodloužit.

infotbal.cz
30.04.202415:11

Slončík má namířeno do Plzně

Tom Slončík po sezoně opustí Zlín a nakonec by měl zamířit do Plzně, které dá přednost před nabídkou z Liberce. Kluby jsou podle posledních zpráv domluveny, Viktoria dolaďuje podmínky smlouvy se samotným hráčem.

sport.cz
30.04.202409:19

Koubek oficiálně prodloužil v Plzní

Informace Livesport Zpráv z pondělního rána je potvrzena. Miroslav Koubek povede i v příští sezoně Viktorii Plzeň jako hlavní trenér. Zkušený kouč, který dovedl Západočechy ze druhého předkola až do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy a v květnu zabojuje o trofej ve finále domácího poháru, prodloužil s aktuálně třetím celkem tabulky FORTUNA:LIGY smlouvu o další rok.

livesport.cz
26.04.202419:56

Plzeň obrátila pozornost na Jurošku

Pavel Juroška se vypracoval do základní sestavy Slovácka a dobrými výkony si řekl o pozornost české špičky. Podle serveru "infotbal.cz" má 22letého křídelníka v hledáčku Viktoria Plzeň, která již měla zahájit jednání.

infotbal.cz
25.04.202418:58

Bohemians 1905 zaplatí pokutu

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) potrestala Bohemians 1905 kvůli chování fanoušků v pražském derby se Spartou pokutou 50 tisíc korun, Letenští zaplatí 20 tisíc korun. Plzeň i Slavia po vzájemném šlágru dostaly za chování diváků pokutu 30 tisíc korun. Pokuty se týkají utkání 28. kola.

Příznivci Bohemians se provinili pronesením a použitím pyrotechniky a nevhodnými pokřiky. Rovněž fanoušci Sparty použili pyrotechniku, zároveň vhodili předměty na hrací plochu a poškodili zařízení stadionu.

Plzeň musí zaplatit pokutu kvůli pyrotechnice a nevhodným pokřikům fanoušků, příznivci Slavie zase poškodili zařízení stadionu.

ČTK
24.04.202419:52

Plzeň si zahraje finále MOL Cupu

Výsledek dnešního semifinále MOL Cupu: Plzeň - Zlín 3:0 (6. a 58. Chorý, 32. Červ).

24.04.202418:47

Poločas: Plzeň - Zlín 2:0

Poločasový výsledek dnešního semifinále MOL Cupu: Plzeň - Zlín 2:0 (6. Chorý, 32. Červ).

24.04.202418:29

Moumini má namířeno do Plzně

Plzeň dotahuje posilu na pravý kraj obrany. Podle informací portálu "229foot.com" do Viktorie míří Abdoul Rachid Moumini z Ayema FC, pro něhož je nachystaná čtyřletá smlouva.

infotbal.cz, 229foot.com
24.04.202417:07

Sestavy: Plzeň - Zlín

Základní sestavy pro dnešní semifinále MOL Cupu:

Plzeň: Jedlička - Dweh, Hranáč, Jemelka - Kopic, Červ, Kalvach, Souaré - Šulc, Chorý, Mosquera.

Zlín: S. Dostál - Čelůstka, Kolář, Černín, Simerský - Načkebia, Nombil - Fantiš, Slončík, Janetzký - Ikugar.

24.04.202408:25

Plzeň a Zlín se utkají o finále MOL Cupu

Hráči Plzně a Zlína se ve středu utkají v semifinále domácího poháru MOL Cupu. Třetí tým ligové tabulky Viktoria přivítá čtrnáctý Zlín a bude potvrzovat roli velkého favorita. Utkání začne v 18 hodin. Postupující ve finále vyzve pražskou Spartu, která už na začátku dubna zvítězila v Opavě.

Druhé semifinále se hraje v pozdějším termínu kvůli účasti Plzně ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, v němž nestačila na Fiorentinu. Západočeši budou usilovat o první postup do finále MOL Cupu od sezony 2020/21, kdy v souboji o trofej podlehli Slavii. Pohár dosud v samostatné historii vyhráli jen v roce 2010. Také Zlín to dokázal jednou, a to v sezoně 2016/17.

ČTK
21.04.202418:38

Plzeň pokračuje bez Řezníka

Radim Řezník dostal další šanci v sestavě Plzně a v duelu proti Slovácku na trávníku strávil jen čtrnáct minut - zkušený obránce se zranil a musel střídat.

18.04.202423:12

Hranáč: Převažují pozitivní věci

Plzeň v odvetném zápase čtvrtfinále Konferenční ligy ve Florencii, navzdory početnímu oslabení, dlouho držela bezgólový stav, v prodloužení však dvakrát inkasovala a s evropskými poháry se loučí. "Převažují spíše pozitivní věci. Ta cesta byla skvělá, jsme za to všichni rádi. Snažili jsme se o to i dnes porvat, kvalita ale byla jasně na straně Fiorentiny. Spravedlivě postoupila. Bylo by nespravedlivé, kdybychom postoupili my. Po té červené kartě to pro nás bylo složité. Cítil jsem, že bychom to mohli dotáhnout do penalt. Ale už je to minulost, jsme rádi, že jsme tu vůbec mohli hrát," hodnotil utkání plzeňský obránce Robin Hranáč.