Chlumecký měl být vyloučen. Jinak rozhodčí nechybovali, uvedla komise

29.04., 17:30
Aktuality
Karel Rouček (© Profimedia)

Sudí v nedělním utkání 30. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians a Pardubicemi chybně nevyloučili hostujícího Martina Chlumeckého. Podle komise rozhodčích FAČR měl obránce Východočechů v 50. minutě dostat červenou kartu za faul na Erika Prekopa. Naopak v dalších posuzovaných případech rozhodčí nechybovali. Komise to uvedla v komuniké.

Chlumecký se na ligové scéně objevil poprvé od duelu 25. kola s Baníkem Ostrava (0:1), v němž byl po druhé žluté kartě vyloučen. V Ďolíčku udeřil soupeře hlavou do oblasti hlavy. Podle komise se jednalo o hrubou chybu ve spolupráci mezi hlavním (Petr Hocek), čtvrtým rozhodčím (Adam Trska) a asistentem (Kamil Hájek). Vršovičtí přesto zvítězili 2:1.

Dvě situace komise prověřila v utkání Olomouc - Sparta (1:4). Ve 24. minutě Ondřej Pechanec správně nařídil přímý volný kop pro domácí družstvo za držení. Žlutou kartu Tomáši Wiesnerovi za zákrok na Filipa Uriču správně neudělil, nejednalo se o zmaření slibně se rozvíjející akce ani o nedostatek respektu ke hře.

Podle komise byla ve 26. minutě správná také procedura realizace penalty, z níž sparťan Ladislav Krejčí otevřel skóre. "Před zahráním pokutového kopu upravil rukou postavení míče na pokutové značce v době, kdy míč ještě nebyl ve hře. Míč při provádění pokutového kopu se dostane do hry, když je kopnut a zjevně se pohne dopředu. Pravidla v tomto případě nebyla porušena," vysvětlila komise.

Konečně v 65. minutě utkání Ostrava - Liberec (2:2) rozhodčí Karel Rouček správně nenařídil pokutový kop pro Baník za souboj hostujícího Filipa Prebsla s domácím Davidem Lischkou. Nejednalo se o přestupek, videorozhodčí Tomáš Kocourek tedy správně neintervenoval.

Od této sezony se komise veřejně vyjadřuje vždy ke čtyřem situacím z kola, které vyberou média. Ostatní momenty si vyhodnocuje pouze interně.