Janov CFC Itálie - Janov CFC - Zprávy

Další články

Nezvykle tiché San Siro pomohlo Janovu k bodu. Přestřelku s AC uzavřel vlastenec Thiawa

Hráči AC Milán remizovali ve 35. kole na domácí půdě s FC Janov 3:3. Rossoneri, kteří se v duelu z důvodu protestu fanouškovského kotle museli obejít bez tradiční hlasité podpory, hrubě podcenili začátky obou poločasů, v nichž pokaždé inkasovali. Záchrana tak přišla až v závěrečných 20 minutách, kdy nejprve Matteo Gabbia z rohového kopu srovnal a následně Olivier Giroud překlopil prudkou ranou z první skóre na stranu domácích. Ani to ale nebyl konec gólové přestřelky, neboť v 87. minutě potěšil hosty vlastní gól Malicka Thiawa, jenž znamenal dělbu bodů.

AC Milán už o Ligu mistrů nepřijde, v zápase s Janovem chce potvrdit druhou příčku

Fotbalisté AC Milán si i v příštím roce zahraji milionářskou Ligu mistrů a ve zbytku sezony už jím půjde jen o udržení stávajícího druhého místa. Rossoneri v neděli přivítají FC Janov, který pro změnu ještě může poskočit na desátou příčku.

Gólový příspěvek severských středopoloařů Janova přibrzdil výsledkový rozlet Cagliari

Hráči Janova zvítězili v pondělní dohrávce 34. kola Serie A před vlastními fanoušky 3:0 nad Cagliari. Skóre otevřel po čtvrthodině hry norský záložník Morten Thorsby, na nějž ještě do konce první půle navázal Dán Morten Frendrup. Sestupem ohroženým Rossoblu, kterým v utkání chyběl český reprezentant Jakub Jankto kvůli zraněnému kotníku, tak skončila čtyřzápasová série bez porážky, po níž se nadále musí strachovat o udržení v nejvyšší soutěži.

Janov a Cagliari se postarají o dohrávku

Už tradičně v pondělí je na programu dohrávka italské nejvyšší soutěže a tentokrát jí obstarají FC Janov a Cagliari. Zatímco domácí mohou být v klidu, hosté stále nemají jistotu záchrany a k dobru mají jen tři body. Na stadion Luigi Ferraris tak cestují s jasným cílem.

Luis Alberto hodil za hlavu neshody s vedením klubu a vystřelil Laziu výhru v Janově

Fotbalisté Lazia zvítězili v předehrávce 33. kole Serie A na půdě Janova 1:0, a čtvrtým triumfem z posledních pěti ligových duelů tak udělali významný krok vstříc příčkám zajišťujícím pohárovou Evropu v příští sezoně. V první půli byli nicméně nebezpečnějším týmem domácí, kteří však žádnou z nebezpečných akcí nedotáhli k vedoucí brance. Po změně stran už otěže přebral favorit z Říma, což v 67. minutě vyústilo v gól Luise Alberta. Španělský středopolař, jenž minulý týden oznámil, že navzdory smlouvě trvající do roku 2027 nemá zájem v klubu po konci sezony pokračovat, tak alespoň drobně napravil svou pověst u příznivců Lazia.

Lazio chce stoupat vzhůru, pozor si musí dát na Gudmundssona s Reteguiem

Lazio pokračuje ve svém tažení za poháry a v minulém kole jasně deklarovalo, že jeho ofenzivní síla je pořád dost značná. S úkolem ji ubránit si musí poradit CFC Janov, které v páteční předehrávce 33. kola Serie A Římany uvítá.

Fiorentina se na odvetu s Plzní nenaladila ideálně, Janovu pomohl k bodu rozjetý Islanďan

Fiorentina prohloubila sérii ligových nezdarů už na pět klání v řadě, když ve 32. kole Serie A pouze remizovala na vlastní půdě s Janovem 1:1. V závěru první půle udělaly Fialky velkou chybu v rozehrávce, což nakonec vedlo až k faulu v pokutovém území a debutující rozhodčí Davide Di Marco nařídil penaltu. K té se postavil ve skvělé formě hrající Albert Gudmundsson, jenž se společně s reprezentačními zápasy prosadil už popáté za sebou. La Viola, na jejíž lavičce proseděl celé utkání Antonín Barák, nicméně po změně stran zásluhou úspěšné hlavičky Jonathana Ikoného vyrovnala. Další ztráta jí však přípravu na domácí odvetu v Konferenční lize s Viktorií Plzeň příliš nevylepšila.

Fiorentina se před odvetou s Plzní představí proti Janovu

Dohrávku 32. kola obstarají na Stadio Artemio Franchi i hráči Fiorentiny, které už ve čtvrtek čeká odveta Konferenční ligy proti Viktorii Plzeň. Fialkám hrozí příští rok absence v evropských pohárech a jedna z cest ještě pořád může vést skrze domácí soutěž. Proti Grifonům ale potřebují bezpodmínečně zvítězit.

Ostrostřelec Gudmundsson dovedl Janov ke třem bodům na hřišti Verony

Fotbalisté Janova porazili ve 31. kole Serie A Veronu 2:1. Domácí šli sice do brzkého vedení po skvělé práci Federica Bonazzoliho, avšak ještě v první půli s přispěním štěstěny vyrovnal Caleb Ekuban. Obrat pak dovršil po změně stran Albert Gudmundsson, jenž dorazil míč do prázdné brány a v součtu s působením v národním týmu skóroval již pošesté za poslední čtyři soutěžní utkání. Scaglieri tak stále mají pouze jednobodový náskok na zónu sestupu.

Hellas může udělat další důležitý krok k záchraně

Veronský Hellas má před sebou další důležitý zápas na stadionu Bentegodi a jeho soupeřem tentokrát bude FC Janov. Předchozí dva duely skončily nejtěsnějším rozdílem a i v nedělní podvečer se očekává spíše opatrnější partie.

Brazilský poutník z Madridu zajistil Frosinone cenný bod v boji o záchranu

Fotbalisté Frosinone vybojovali ve 30. kole Serie A na hřišti Janova remízu 1:1. Favorizovaní domácí přitom vstoupili do utkání lépe, když je ve 30. minutě poslal do vedení Albert Gudmundsson z penalty, kterou sám vybojoval. O chvíli později však vrátil Canarini do utkání Reinier, mladík zapůjčený z Realu Madrid. Brazilec se od svého přestupu z Flamenga za 30 milionů eur snaží chytit na hostování již ve třetím klubu.

Trápící se Frosinone chce najít dávnou formu v Janově

V sobotu odpoledne se v přístavním Janově pokusí domácí jednotky trenéra Gilardina o další body. Po minulém kole budou Grifové na koni a z něho se je pokusí dostat dolů tým, kterému se poslední dobou moc nedaří. Dorazí totiž Frosinone.

Strádání Janova v Turíně dosáhlo Kristových let, předvelikonoční duel skončil křížem

Juventus potvrdil i ve 29. kole Serie A velký pokles formy, když jen remizoval s Janovem 0:0, a zůstal tak v tabulce třetí za milánskými velkokluby. Poslední utkání obou celků před velikonočními svátky se neslo v duchu promarněných šancí a fanoušci poprvé od roku 2012 neviděli ve vzájemném souboji těchto týmů branku. Grifone, kteří čekají na vítězství na hřišti Staré dámy už více než 33 let, si však z Allianz Stadium odvezli alespoň cenný bod.

Janov se pokusí o třetí dobrý výsledek s Juventusem v řadě

Juventus dál bojuje o druhou příčku, ze které ho posledně sesadilo milánské AC. V neděli po obědě se doma představí proti zdánlivě snadné kořisti, neboť z Janova dorazí Grifové. Těm se ale povedlo už dvakrát po sobě s Juventusem neprohrát. A teď si dělají zálusk na třetí zářez v řadě.