Janov CFC Itálie - Janov CFC - Zprávy

Janov se modlí o zázrak, musí překonat bezvadnou obranu Juve

Janovu se zas tak moc nedaří a ocitá se v tabulce Serie A velmi blízko sestupovým příčkám. A není moc pravděpodobné, že by se o víkendu jeho šance na postup zvětšily, protože do přístavního města zavítá v pátek večer turínský Juventus.

Monza přistoupila k neoblíbenému soupeři z nižší ligy chytře. Janov selhal na pevné obraně

Fotbalisté Monzy zvítězili v 15. kole Serie A na vlastním hřišti s Janovem 1:0. Utkání skoupé na šance se rozuzlení dočkalo až v 83. minutě, kdy se premiérovým zásahem v ročníku prezentoval střídající Dany Mota. Bíločervení se sice ve své klubové historii potkali s Janovany nejčastěji ze všech týmů aktuálně působících v italské nejvyšší soutěži, v rámci ní však došlo k vůbec prvnímu měření sil. Lombarďané se tak vzepřeli nepříznivým statistikám ze druhé ligy, v níž dokázali z celkových 40 vzájemných zápasů zvítězit pouze třikrát. Domácí naopak čtvrtou nulou v letošním ročníku potvrdili třetí nejlepší obranu v lize.

Trápící se Janov se pokusí uspět v Monze

Monza se po nepovedeném utkání s Juventusem bude chtít před vlastními fanoušky vytáhnout a naštěstí pro ni přijede na U-Power Stadium tým, který se dívá Monze na záda. Proti Brianzoli se postaví CFC Janov.

Duely s Janovem zůstávají pro Empoli zakleté, radost Rossoblu zrušil Cancellieri

Fotbalisté Janova remizovali ve 14. kole Serie A před zraky vlastních fanoušků s Empoli 1:1. Bezgólový stav jako první narušil dalekonosným pokusem domácí záložník Ruslan Malinovskij, jenž se prosadil ve druhém po sobě jdoucím zápase. Na jeho trefu však pouze několik desítek vteřin po příchodu na trávník zareagoval střídající Matteo Cancellieri a stejně jako ve dvou předchozích případech se v duelu těchto celků zrodila remíza. Hosté navíc prodloužili čekání na triumf proti tomuto soupeři už na osm klání v řadě.

Janov hostí Empoli v souboji dvou trápících se mužstev

V sobotu odpoledne se proti sobě jako první dva kohouti postaví dva muži z různých trenérských generací. Domácí kouč Alberto Gilardino, který se trenérskému řemeslu mezi elitními kluby pořád spíš učí, vyzve matadora záchranářských prací Aurelia Andreazzoliho.

Stadion Frosinone se mění v nedobytnou tvrz. Souboj nováčků se rozhodoval až v nastavení

Fotbalisté Frosinone zvítězili ve 13. kole Serie A nad Janovem 2:1 a navíc poprvé v historii nejvyšší italské soutěže pošesté v řadě na vlastní půdě neprohráli. V průběhu první půle se prosadily oba celky a ačkoliv to dlouho vypadalo, že po změně stran branka nepadne, obrovskou euforii v táboře Giallazzurri vyvolal v závěru nastaveného času teprve 21letý obránce Ilario Monterisi.

Frosinone po porážce od Interu hodlá najet na vítěznou vlnu proti Janovu

Frosinone se v souboji dvou nováčků letošního ročníku představí doma před vlastními fanoušky v neděli odpoledne. Je sice v mírně lepší pozici, pokud se podíváme na tabulku, ale oba týmy od sebe dělí jen minimální rozdíl jediného bodu.

Bezradná Verona tápala i proti nováčkovi. Janov posunul do klidnějších vod volej Dragusina

Hráči Janova porazili ve 12. kole Serie A na domácím stadionu Veronu 1:0. Oba týmy se v průběhu utkání potýkaly zejména s problémem v koncovce, jediným přesným střelcem se tak stal na konci úvodního dějství Radu Dragusin. Pro 21letého obránce navíc šlo o první trefu v nejvyšší soutěži. Grifone se díky důležitému vítězství odpoutali od nebezpečné blízkosti sestupových pozic, kde naopak setrvali Mastini, kteří prohráli pátý zápas v řadě.

Janov hostí v předehrávce Hellas

Fotbalisté Janova přivítají v páteční předehrávce italské nejvyšší soutěže veronský Hellas a pokusí se vylepšit své stávající postavení. Janovským se po slibném vstupu do sezony přestalo dařit a postupně klesají tabulkou. Ještě hůře je na tom osmnáctý Hellas.

Cagliari jako pokropené živou vodou, proti Janovu naladil spoluhráče na vítěznou notu Viola

Janov prohrál v 11. kole Serie A na půdě Cagliari 1:2. Útočným akcím obou mužstev scházela v prvním poločase přesnost, změna přišla však prakticky okamžitě po absorbování přestávkových pokynů trenérů. Domácí totiž rychle po návratu z kabin poslal do vedení Nicolas Viola, nicméně už v 51. minutě srovnal Albert Gudmundsson. Následně se prosadil i druhý fotbalista domácích, který nastoupil až do druhé půle, a to Gabriel Zappa. Na jeho zásah již Grifone nezareagovali a prohráli vzájemný duel poprvé od roku 2019.

Potvrdí Cagliari vzestupnou formu proti Janovu?

Až v 10. kole se dočkali prvního vítězství v sezoně fotbalisté Cagliari a navíc na to úspěšně navázali i v Coppa Italia. Do třetice chtějí být vítězní v nedělním zápase proti dalšímu nováčkovi. FC Janov si v uplynulém týdnu vedl stejně.

Salernitana v Janově prohloubila své trápení. Domácí při výhře ukončili kratší ofenzivní půst

Fotbalisté Salernitany prohloubili nekončící krizi i na půdě Janova, kde v 10. kole Serie A prohráli 0:1. Domácí byli již od prvních minut jednoznačně lepším týmem na hřišti, což po dvou nastřelených tyčkách přetavil ve vítězný gól Albert Gudmundsson. Rossoblu se tak po dvou prohrách bez vstřelené branky mohli radovat ze zisku tří bodů. Granata si naopak bude muset s nejhorší defenzivou v celé soutěži na první triumf od startu ročníku ještě počkat.

Janov hostí v předehrávce Salernitanu, na lavičkách se potkají Gilardino s Inzaghim

Zvláštní páteční večer prožijí trenéři obou celků Alberto Gilardino a Filippo Inzaghi. Společně jako útočníci získali v roce 2006 titul mistrů světa a třeba s AC Milán vyhráli i Ligu mistrů. Kdysi skvělí kanonýři teď budou stát proti sobě, protože Janov hostí Salernitanu.

Atalanta odmítla další janovské prokletí. Klasickou dělbu bodů odvrátil Lookman

Hráči Atalanty porazili v devátém kole Serie A FC Janov 2:0 a vrátili se na příčku zaručující účast v pohárové Evropě. Domácí se podobně jako ve dvou předešlých duelech proti Grifone, ve kterých nepadla ani jedna branka, trápili, v 68. minutě však prolomil střelecké trápení týmu z Bergama Ademola Lookman. Jeho gól zároveň odvrátil hrozící pátou remízu mezi oběma celky z posledních šesti vzájemných duelů.

Atalanta chce odpovědět na prohru s Laziem doma proti Janovu

Nedělní podvečer bude ve znamení souboje mezi domácí Atalantou a Janovem. Pohárový účastník chce dát doma zapomenout na jeho poslední vystoupení před reprezentační přestávkou a minule se nedařilo ani janovskému nováčkovi.