Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Další články

Cagliari věří v záchranu, Sassuolo potřebuje zázrak

Sassuolo nepřestává věřit v zázrak, ale moc šancí na záchranu už nemá. Za jistých okolností může být jeho sestup zpečetěn už po tomto kole. Jeho osud je přímo propleten s Cagliari, které naopak může získat definitivní jistotu záchrany.

Zachraňující se Cagliari matné formy AC nevyužilo, ponuré San Siro rozjásali čtyři střelci

AC Milán prolomilo nelichotivou sérii šesti soutěžních duelů bez výhry, když ve 36. kole Serie A zdolalo Cagliari 5:1. Jako první se na nezvykle tichém San Siru prosadil premiérovou trefou v sezoně alžírský středopolař Ismaël Bennacer, na nějž po změně stran navázali i další tři spoluhráči, přičemž vítězný zásah si na své konto připsal nakonec dvougólový Christian Pulišič. Rossoblu, kteří se museli obejít bez zraněného Jakuba Jankta, si tak výrazně zkomplikoval záchranářskou misi, jelikož jejich náskok na zónu sestupu nadále činí tři body.

Milán už se soustředí na udržení druhého místa, Cagliari na boj o záchranu

AC Milán přivítá v roli velkého favorita Cagliari a ve zbytku sezony už se bude koncentrovat na udržení stávajícího druhého místa. Rossoneri už mají i jistotu Ligy mistrů, ale komu jde o hodně je Cagliari, jenž musí o setrvání v nejvyšší soutěži ještě bojovat.

Zásah střeleckého úkazu z mistrovství světa v Rusku na výhru Cagliari nestačil

Domácí Cagliari remizovalo ve velmi důležitém klání 35. kola Serie A s Lecce 1:1. Úvodní gól vstřelil stoper celku ze Sardinie Yerry Mina, jenž se v roce 2018 zapsal do historie mistrovství světa, když se stal vůbec prvním obráncem, který skóroval v každém ze svých tří premiérových vystoupení na této prestižní akci. Celý druhý poločas ovšem Rossoblu odehráli v oslabení, a ačkoliv jim k zisku klíčových tří bodů v cestě za záchranou nechybělo moc, v závěru inkasovali z kopačky Nikoly Krstoviče. Jakub Jankto scházel kvůli problémům s kotníkem podruhé za sebou v zápasové nominaci.

Lecce potřebuje proti Cagliari zlepšit skomírající ofenzivu

Cagliari svou sérii velmi dobrých výsledků přerušilo dost rázně v minulém kole a doufá, že se doma zase odrazí ode dna. S Lecce by mu to vyjít mohlo, protože právě proti Lecce se mu doma enormně daří.

Gólový příspěvek severských středopoloařů Janova přibrzdil výsledkový rozlet Cagliari

Hráči Janova zvítězili v pondělní dohrávce 34. kola Serie A před vlastními fanoušky 3:0 nad Cagliari. Skóre otevřel po čtvrthodině hry norský záložník Morten Thorsby, na nějž ještě do konce první půle navázal Dán Morten Frendrup. Sestupem ohroženým Rossoblu, kterým v utkání chyběl český reprezentant Jakub Jankto kvůli zraněnému kotníku, tak skončila čtyřzápasová série bez porážky, po níž se nadále musí strachovat o udržení v nejvyšší soutěži.

Janov a Cagliari se postarají o dohrávku

Už tradičně v pondělí je na programu dohrávka italské nejvyšší soutěže a tentokrát jí obstarají FC Janov a Cagliari. Zatímco domácí mohou být v klidu, hosté stále nemají jistotu záchrany a k dobru mají jen tři body. Na stadion Luigi Ferraris tak cestují s jasným cílem.

Juve znovu ztratilo, po dvojitém penaltovém trestu od Cagliari bylo rádo za bod

Fotbalisté Cagliari remizovali ve 33. kole Serie A s Juventusem 2:2. Domácí v první půli těžili z neukázněnosti hostů ve vlastní šestnáctce. Během šesti minut úvodního dějství se totiž z bílého puntíku prosadili postupně Gianluca Gaetano i Yerry Mina. Favorit z Turína však po hodině hry snížil a nerozhodný výsledek zařídil tři minuty před koncem základní hrací doby nešťastným vlastním gólem Alberto Dossena.

Cagliari se pokusí o další zázrak, po Interu chce obrat o body i Juventus

Ještě než se Juventus pustí v úterý večer do odvetného utkání semifinále Coppa Italia s Laziem, musí obětovat dost sil při výjezdu na Sardinii. Domácí Cagliari ho uvítá už v páteční předehrávce 33. kola Serie A, přičemž samo má rozhodně o co bojovat.

Jankto nepojede na EURO, upřednostní syna. I kdyby o mě byl zájem, s díky odmítnu, uvedl

Jakub Jankto v rozhovoru pro francouzský deník L'Équipe potvrdil, že se neobjeví na blížícím se Euru. Záložník italského Cagliari se po sezoně chce věnovat věnovat synovi, který přes rok žije s matkou v České republice.

Milánské tribuny v čele s vykartovaným Martínezem se speciální výhry Interu nedočkaly

Cagliari nečekaně remizovalo ve 32. kole Serie A na půdě suverénního Interu Milán 2:2. Celek ze Sardinie tahal od začátku za kratší konec a už ve 12. minutě prohrával zásluhou Marcuse Thurama. Herní převahu sice dokázali Nerazzurri zužitkovat po změně stran ještě jednou, v obou případech však hosté našli odpověď. Miláňané tak nakonec zisk rekordních 85 bodů po 32 odehraných zápasech neoslavili a při absenci vykartovaného nejlepšího střelce ročníku Lautara Martíneze ztratili body teprve pošesté v sezoně.

Cagliari chce překvapit, dokáže přibrzdit vedoucí Inter?

Těžký úkol má před sebou Cagliari, které zavítá na půdu suverénního lídra z Milána. Inter má na čele luxusní náskok a je málo pravděpodobné, že by ho ještě někdo mohl připravit o titul. Cagliari ho bude chtít minimálně přibrzdit a získat cenné body do boje o záchranu. Z nejhoršího se Sardiňané zlepšenou formou dostali, ovšem pořád nemají vyhráno.

Mezi Cagliari a Atalantou se schylovalo k netradiční remíze, rozhodnutí přišlo s Violou

Fotbalisté Cagliari porazili ve 31. kole Serie A Atalantu 2:1 a vzdálili se sestupovým příčkám na rozdíl čtyř bodů. Klub z Bergama sice poslal do rychlého vedení Gianluca Scamacca a po vyrovnání z kopačky Tommasa Augella to vypadalo, že vzájemný zápas těchto dvou celků poprvé po více než 10 letech skončí nerozhodným výsledkem. V závěru se však prosadil zkušený záložník Nicola Viola a pomohl domácím odlepit se od příček hraničících se sestupovým pásmem. Český záložník Jakub Jankto strávil celé utkání mezi náhradníky.

Cagliari i Atalanta jsou pod tlakem a potřebují tři body

Hodně zajímavá konfrontace se odehraje v Sardagen Aréně, kde sestupem ohrožené Cagliari přivítá favorizovanou Atalantu. Hosté si nesmí dovolit zaváhat, jinak se jim Liga mistrů nepříjemně vzdálí a porážka samozřejmě nadělá problémy i Cagliari, které bojuje o záchranu.