Cagliari Calcio Itálie - Cagliari Calcio - Zprávy

Milánské tribuny v čele s vykartovaným Martínezem se speciální výhry Interu nedočkaly

Cagliari nečekaně remizovalo ve 32. kole Serie A na půdě suverénního Interu Milán 2:2. Celek ze Sardinie tahal od začátku za kratší konec a už ve 12. minutě prohrával zásluhou Marcuse Thurama. Herní převahu sice dokázali Nerazzurri zužitkovat po změně stran ještě jednou, v obou případech však hosté našli odpověď. Miláňané tak nakonec zisk rekordních 85 bodů po 32 odehraných zápasech neoslavili a při absenci vykartovaného nejlepšího střelce ročníku Lautara Martíneze ztratili body teprve pošesté v sezoně.

Cagliari chce překvapit, dokáže přibrzdit vedoucí Inter?

Těžký úkol má před sebou Cagliari, které zavítá na půdu suverénního lídra z Milána. Inter má na čele luxusní náskok a je málo pravděpodobné, že by ho ještě někdo mohl připravit o titul. Cagliari ho bude chtít minimálně přibrzdit a získat cenné body do boje o záchranu. Z nejhoršího se Sardiňané zlepšenou formou dostali, ovšem pořád nemají vyhráno.

Mezi Cagliari a Atalantou se schylovalo k netradiční remíze, rozhodnutí přišlo s Violou

Fotbalisté Cagliari porazili ve 31. kole Serie A Atalantu 2:1 a vzdálili se sestupovým příčkám na rozdíl čtyř bodů. Klub z Bergama sice poslal do rychlého vedení Gianluca Scamacca a po vyrovnání z kopačky Tommasa Augella to vypadalo, že vzájemný zápas těchto dvou celků poprvé po více než 10 letech skončí nerozhodným výsledkem. V závěru se však prosadil zkušený záložník Nicola Viola a pomohl domácím odlepit se od příček hraničících se sestupovým pásmem. Český záložník Jakub Jankto strávil celé utkání mezi náhradníky.

Cagliari i Atalanta jsou pod tlakem a potřebují tři body

Hodně zajímavá konfrontace se odehraje v Sardagen Aréně, kde sestupem ohrožené Cagliari přivítá favorizovanou Atalantu. Hosté si nesmí dovolit zaváhat, jinak se jim Liga mistrů nepříjemně vzdálí a porážka samozřejmě nadělá problémy i Cagliari, které bojuje o záchranu.

Cagliari na neoblíbeného soka nevyzrálo. Veronu obrala o výhru známá tvář z let minulých

Verona si ze hřiště Cagliari odvezla ve 30. kole Serie A bod po remíze 1:1. O první slovo se v souboji celků ze spodních pater tabulky přihlásili ve 30. minutě žlutomodří, a to konkrétně Federico Bonazzoli, jenž svou druhou trefou v sezoně přiblížil hosty k tříbodovému zisku. Ten však po změně stran odvrátil Ibrahim Sulemana, který před odchodem do týmu ze Sardinie strávil ve Veroně dva roky. Rossoblu ovšem i přes zisk bodu prodloužili čekání na ligové vítězství proti Scaligeri už na devět klání v řadě. Český záložník Jakub Jankto z lavičky do utkání nezasáhl.

O záchranu hrají i Cagliari s Veronou

Boj o záchranu v italské nejvyšší soutěži vrcholí a týká se i týmů Cagliari a Hellasu Verona. Vzájemný duel se odehraje na velikonoční pondělí a slibuje dramatickou podívanou.

Pokračovatel slavného italského rodu zajistil výstavní trefou další výhru Monzy

Fotbalisté Monzy přehráli ve 29. kole Serie A Cagliari 1:0. O jediný přesný zásah duelu se z přímého kopu postaral Daniel Maldini, jehož otec Paolo a dědeček Cesare jsou legendami milánského AC. Lombardský klub si tak připsal již čtvrtý triumf z posledních pěti ligových zápasů a před reprezentační přestávkou si upevnil pozici v první polovině tabulky. Za hostující celek nastoupil v základní sestavě Jakub Jankto, který se však výrazněji neprosadil a o přestávce byl vystřídán.

Monza i Cagliari jsou ve formě, kdo ovládne vzájemný duel?

V minulém kole vyhrála jak Monza, tak i Cagliari a oba celky budou chtít v tomto trendu pokračovat. Každý však sleduje jiný cíl. Domácí Monza si chce upevnit postavení ve středu tabulky, Sardiňanům jde zase o záchranu.

Cagliari se po trefách jmenovců a uzbeckého supernáhradníka vyšvihlo nad zónu sestupu

Hráči Cagliari porazili ve 28. kole Serie A Salernitanu 4:2 a vyšvihli se nad sestupové pásmo. Celek ze Sardinie nasměroval k tříbodovému zisku ve 12. minutě paraguayský útočník Gianluca Lapadula, jehož ještě v první půli na střelecké listině doplnil jmenovec Gianluca Gaetano. Rossoblu s Jakubem Janktem v základní sestavě přidali po změně stran díky střídajícímu Eldoru Shomurodovi ještě dva góly a po čtvrtém duelu bez porážky v řadě se posunuli ve vyrovnaném boji o záchranu na 13. příčku, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na setrvání v italské nejvyšší soutěži se i přes dvě branky ve druhé půli smrskly na minimum.

Poslední Salernitana se pokusí o body na Sardinii

Cagliari se zase postupně zlepšuje a vidí naději na záchranu. Navíc k němu los byl velmi milosrdný, protože ve 28. kole Serie A se tým trenéra Claudia Ranieriho postaví Salernitaně. A poslednímu týmu soutěže se pořád hrubě nedaří.

Jankto vystřelil v záchranářské bitvě proti Empoli první venkovní výhru Cagliari

Cagliari přerušilo sérii nevýrazných výkonů ve 27. kole Serie A, když zvítězilo na hřišti Empoli 1:0. Domácí se v duelu dvou celků s naprosto odlišnou formou sice prosadili jako první, jejich gól z 62. minuty ovšem odvolal videorozhodčí. Na druhé straně poté zaúřadoval český záložník Jakub Jankto, který svou první trefou v dresu Rossoblu zajistil svému týmu první letošní výhru mimo vlastní stadion. Celek ze Sardinie přesto setrval v zóně sestupu.

Empoli stoupá tabulkou, proti Cagliari je favoritem

Fotbalisté Empoli už šest ligových zápasů v řadě neprohráli a v neděli jsou připraveni na sedmý "zářez" proti sestupem ohroženému Cagliari. Sardiňané se v minulém kole také vytáhli a s obhájcem titulu z Neapole remizovali.

Neapol při ligové premiéře kouče Calzony jen remizovala s Cagliari

Fotbalisté Cagliari ve 26. kole Serie A remizovali na vlastním hřišti s Neapolí 1:1. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, jenže se po změně stran dopustili chyby v rozehrávce, kterou dokázal využít Victor Osimhen, jenž po návratu z Afrického poháru skóroval podruhé v řadě. Nový kouč Francesco Calzona se již připravoval na vítěznou ligovou premiéru na lavičce Partenopei, oslavy mu však na poslední chvíli překazil vyrovnáním Zito Luvumbo. Jakub Jankto po hodině hry střídal vinou zranění.

Neapol bude na Sardinii usilovat o první výhru pod trenérem Calzonou

Obhájce titulu z Neapole nastoupí ve 26. kole na Sardinii k utkání s Cagliari. Partenopei sáhli k další změně trenéra a v neděli odpoledne se pokusí dosáhnout prvního vítězství pod charismatickým Francescem Calzonou. Impuls potřebují i domácí, Cagliari totiž bojuje o záchranu a v tabulce je předposlední.

Jankto se při návratu do základní sestavy Cagliari dočkal bodu

Týmy Udinese a Cagliari ve 25. kole Serie A potvrdily nepříliš dobrou výkonnost z poslední doby a po remíze 1:1 se rozešly smírně. Na rychlý úvodní gól Jordana Zemury ještě do poločasu stihl zareagovat Gianluca Gaetano. Zatímco Rossoblu tak přišli o možnost získat premiérové venkovní vítězství v ročníku, Bianconeri nedosáhli na první dva po sobě jdoucí ligové triumfy od loňského března. V základní sestavě hostů se po dvouzápasové pauze představil také český záložník Jakub Jankto.