USA

Další články

GHANA VYBOJOVALA POSTUP

Ghana nenechala nic náhodě a vítězstvím nad Spojenými státy si zajistila postup do osmifinále. Vše podstatné přinesla už první půle, na vedoucí gól Dramana ještě odpověděl Dempsey, penalta v nastaveném čase proměněná Appiahem se však už ukázala být rozhodující.

PREVIEW: GHANA - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

I Američané mají ještě šanci na postup, ale pokud by Češi neprohráli s Itálií, museli by Ghanu porazit výraznějším rozdílem. Ghaňané si po výhře nad ČR věří a už se vidí v osmifinále proti Brazílii.

ITÁLIE - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ: OHLASY

Američané v devíti udrželi na uzdě v deseti hrající Italy a kouč Bruce Arena už ví, že má v týmu skvělé hráče. "Tým hrál dnes fantasticky, v devíti proti deseti," rozplýval se Arena. "Nehráli jsme tak, jako proti Ghaně," posteskl si Marcello Lippi na druhé lavičce.

AMERIČANÉ VYVÁLČILI S ITÁLIÍ BOD

Po prohře českého týmu s Ghanou došlo ve skupině E k dalšímu překvapení, když Itálie pouze remizovala se Spojenými Státy 1:1. Téměř celý druhý poločas hráli Italové v deseti mužích proti devíti, ovšem ani početní výhoda nepomohla týmu z Apeninského poloostrova ke vstřelení vítězné brány.

PREVIEW: ITÁLIE - SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ

Druhé kolo v naší skupině E večer uzavře souboj Itálie s USA. Po výsledcích a výkonech z prvních zápasů se zdá být jasné, kdo je v utkání favoritem, Italům se navíc uzdravili marodi Gattuso se Zambrottou. Vyplní se papírové předpoklady nebo se Američané vzepřou a ještě promluví do boje o postup?

SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ - ČESKO: OHLASY

Hodně velká úleva z výsledku byla znát na českých reprezentantech po vítězném utkání nad Spojenými státy. O to více pak všechny mrzí zranění Jana Kollera, které naštěstí není tak vážné, jak se na první pohled zdálo. Porážka 0:3 naopak hodně srazila sebevědomí Američanů…

ČEŠI NA ÚVOD SMETLI SPOJENÉ STÁTY

Česká reprezentace vstoupila do mistrovství světa na jedničku. Ve svém úvodním vystoupení jasně přehrála sebevědomé fotbalisty Spojených států amerických po dvou brankách Tomáše Rosického a jedné Jana Kollera v poměru 3:0. Tato výhra má ale hořkou příchuť, v závěru první půle si totiž Jan Koller poranil stehenní sval a šampionát pro něho zřejmě skončil...

PREVIEW: SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ - ČESKO

Je to tady, tým České republiky poprvé v historii vyběhne k utkání mistrovství světa. Bohužel s velkou pravděpodobností bez útočníka Milana Baroše, jehož trápí poraněné chodidlo. Soupeřem nám v prvním utkání skupiny E budou Američané.

NAPODOBÍME MAROKO?

Věřme, že ano, byl by to dobrý začátek našeho působení na MS 2006. Maroko nastoupilo proti našemu prvnímu soupeři na světovém šampionátu, celku USA, a porazilo ho 1:0. Hrálo se v Nashvillu (Tennessee), zápas sledovalo 26 tisíc diváků a trenér Bruce Arena měl k dispozici kompletní kádr.