Real Sociedad Španělsko - Real Sociedad - Zprávy

Další články

Kdo si zahraje evropské poháry? Betis v přímém souboji hostí Real Sociedad

Dvě kola před koncem vrcholí boje o evropské poháry a už nedělní duel mezi Realem Betis a Realem Sociedad může napovědět, kdo z dvojice nebude mezi evropskou smetánkou chybět. V lepším postavení jsou hosté, kteří když vyhrají, minimálně o šestou příčku je nikdo nepřipraví.

Silvův gól podepsal přihlášku baskického Realu Sociedad mezi evropskou smetánku

Real Sociedad vyhrál ve 36. kole LaLigy na domácí půdě nad Valencií 1:0. Baskové se bleskurychle ujali vedení po přesné hlavičce portugalského snajpra Andrého Silvy, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Tříbodový zisk zajistil celku ze San Sebastiánu účast v evropských pohárech v pátém po sobě jdoucím ročníku. Vylepšil si navíc bilanci s Netopýry, které porazil teprve podruhé z posledních sedmi domácích vzájemných klání.

Přímý boj o poháry: Real Sociedad změří síly s Valencií

Tři kola před koncem stále není jasné, kdo všechno se kvalifikuje do evropských pohárů. Mezi adepty jsou i Real Sociedad a Valencia, avšak oba na vysněné pozice ztrácí. V lepším postavení je bezesporu baskický celek, kdežto pro Los Che je to dost možná poslední šance.

Generační spolupráce pomohla Barce zpět na druhé místo, proti Sociedadu rozhodl Yamal

Barcelona porazila ve 35. kole LaLigy Real Sociedad 2:0. O osudu utkání rozhodla na konci prvního poločasu útočná akce, po níž se radoval 16letý talent Lamine Yamal, kterému nahrával naopak velezkušený Ilkay Gündogan. V nastaveném čase ještě nařízený pokutový kop proměnil Raphinha a stvrdil vítězství domácích. Blaugranas se tak opět dostali na druhé místo ligy, zatímco modrobílí odmítli možnost vyšplhat se na šestou příčku.

Šlágr kola bude k vidění v Barceloně, domácí poměří síly s Realem Sociedad

Pondělní dohrávku obstarají tentokrát dva týmy z první šestky. Ve velmi zajímavém utkání se střetne třetí Barcelona s šestým San Sebastiánem a pro oko nezaujatého diváka se jistě bude jednat o skvělou podívanou. Zatímco Blaugranas bojují o to, aby si zachovali pověst nejlepšího katalánského mužstva v lize a posunuli se na druhou pozici před Gironu, hosté se budou chtít naopak vzdálit Realu Betis a pojistit si šesté místo, které zajišťuje účast ve skupině Evropské ligy.

Úmorná série porážek Las Palmas neskončila ani v San Sebastiánu

Real Sociedad porazil ve 34. kole španělské LaLigy na své půdě Las Palmas 2:0, a celek z ostrova Gran Canaria tak zapsal sedmou porážku v řadě. Sympatický vstup hostů do utkání vystřídala ve 33. minutě smůla, když si míč srazil do vlastní sítě Alex Suárez. Gólovou pojistku přidala v nastavení prvního poločasu zimní posila Sheraldo Becker, který si připsal druhý ligový zásah v modro-bílém dresu. Domácí si tak upevnili šesté místo, jež se dá vzhledem k situaci v tabulce považovat za cíl Basků do závěru ročníku.

Real Sociedad potřebuje zlepšit domácí formu, Las Palmas zapomnělo bodovat

Real Sociedad se touží vzpamatovat z prohraného utkání s Realem Madrid v minulém kole a ideální šancí mu k tomu bude domácí duel s Las Palmas. To se sice nachází v relativně klidné oblasti tabulky, ale jeho forma v posledních týdnech je žalostná.

Obměněná sestava Realu Madrid slavila v Baskicku, Silvovu rozlučku pokazil Güler

Real Madrid nezastavilo ani nepříznivé počasí, když ve 33. kole LaLigy vyhrál na hřišti Realu Sociedad 1:0. Ještě před výkopem se s aktivní kariérou rozloučil míčový kouzelník David Silva, což mohlo mít určitý podíl na aktivním výkonu Basků. Přesto se v zápase trefili pouze opory šetřící hosté, které z ojedinělé ofenzivní akce poslal ve 29. minutě do vedení turecký talent Arda Güler. Po změně stran nepřinesla vyrovnání ani pokračující agilita domácích, a tak se náskok Bílého baletu na Barcelonu zvýšil už na 14 bodů. Z pohledu Katalánců už jich je přitom ve hře pouhých 18.

Real Madrid chce udělat další krok za titulem v Baskicku

Ještě než se Real Madrid vydá na cestu do Mnichova, aby se pokusil vyhrát první utkání semifinále Ligy mistrů, poputuje do Baskicka. V pátek večer ho totiž v rámci předehrávky 33. kola LaLigy očekává domácí Real Sociedad. A ten potřebuje body jako sůl.

O Evropu bojující Real Sociedad odpověděl na výhru Betisu ztrátou s tápajícím Getafe

Hráči Realu Sociedad ve 32. kole LaLigy pouze remizovali na půdě Getafe 1:1. Baskové nakročili k bodovému zisku už ve 13. minutě, kdy hostující celek předvedl perfektní protiútok, na jehož konci byl přesně hlavičkující Ander Barrenetxea. Domácí však dokázali odpovědět ještě v úvodní půli zásluhou Juanmiho Latasy. Tým ze San Sebastiánu tak sice prodloužil svou sérii bez prohry na číslo pět, jeho náskok na šesté pozici se však při dvou výhrách Betisu po sobě ztenčil už jen na tři body.

Getafe hostí Real Sociedad, bude se opakovat podzimní přestřelka?

Nedělní program španělské LaLigy otevře od dvou hodin souboj mezi Realem Sociedad a madridským Getafe, který se odehraje na Coliseum Alfonso Pérez. Domácí se zde budou v důležitém utkání pokoušet vykřesat naději na posun mezi elitní sedmičku, která by měla znamenat účast v pohárové Evropě pro příští sezónu. Naopak hosté si chtějí udržet šestou příčku a zahrát si tak Evropskou ligu.

Poslední Almería loupila v Baskicku, La Realu první ligový gól surinamské posily nestačil

Real Sociedad nenavázal na povedenou šňůru tří vítězství v řadě, když ve 31. kole LaLigy pouze remizoval na vlastní půdě s poslední Almeríí 2:2. Pro Basky nezačal zápas vůbec dobře, když se ve 30. minutě prosadil Adrián Embarba. Hostům ale vydržela radost pouhé dvě minuty, než vyrovnal svým první gólem v nejvyšší španělské soutěži Sheraldo Becker. Právě lednová posila, která je původem ze Surinamu, měla prsty i ve druhé brance domácích, jelikož asistovala Mikelovi Oyarzabalovi. Dlouho to vypadalo, že si Baskové dojdou pro čtvrtý triumf po sobě a přiblíží se v tabulce konkurenčnímu Bilbau, v úplném závěru ale srovnal svou druhou trefou v utkání Embarba.

Real Sociedad vyhlíží povinné tři body proti Almeríi

V roli jasného favorita bude v nedělním klání na Anoetě Real Sociedad, který hostí beznadějně poslední Almeríu. Hosté už mají jen pramalou šanci na záchranu, kdežto domácí usilují o co nejlepší umístění, které samozřejmě zaručí vstupenku do pohárové Evropy.

Ryze baskický duel našel svého jediného střelce v srdci obrany Realu Sociedad

Real Sociedad zvítězil ve 30. kole LaLigy na hřišti Alavésu 1:0. Dominantně hrající mužstvo ze San Sebastiánu se v baskickém derby dlouho trápilo ve finální fázi, a tak si pomohlo standardní situací. Centr od rohového praporku usměrnil hlavou za záda gólmana mladý stoper Jon Pacheco a první trefou na seniorské úrovni vystřelil favoritovi tři body. Ten si díky tomu upevnil šestou příčku zajišťující Konferenční ligu.