Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2022 - účastníci

Slovensko

Další články

Dali jsme do toho všechno, řekl Škriniar po porážce s Chorvaty

Fotbalisté Slovenska nestačili v sobotním kvalifikačním utkání doma v Bratislavě na Chorvaty a postup na šampionát do Kataru se jim vzdálil. Na vedoucí duo Rusko a Chorvatsko ztrácejí po porážce 0:1 čtyři body. "Nemáme se ale za co stydět," je přesvědčen obránce Milan Škriniar.

Nominace Slovenska na kvalifikaci

Nominace Slovenska na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Slovinsku, Chorvatsku a Kypru:

Ďuriš ukončil reprezentační kariéru

Slovenský útočník Michal Ďuriš v 33 letech skončil v reprezentaci. O rozhodnutí bývalé opory Viktorie Plzeň informoval na dnešní nominační tiskové konferenci trenér národního mužstva Štefan Tarkovič.

Zápasy s průměrnými týmy nám nejdou, stěžoval si Tarkovič po remíze s Maltou

Poprvé po třinácti zápasech v kvalifikacích mistrovství světa či Evropy dokázala Malta skórovat venku a rovnou z toho byla senzační remíza 2:2 se Slovenskem. Dva góly v kvalifikačním utkání dal 176. tým žebříčku FIFA poprvé od roku 2001, kdy v Teplicích podlehl české reprezentaci 2:3. V Bratislava už po 20 minutách Malťané senzačně vedli 2:0 a domácí tým zachránil alespoň bod až ve druhém poločase.

Nominace Slovenska na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Kypru, Maltě a Rusku:

Škriniar: Je to zvládnutelná skupina, o postup na MS se porveme

Podle Milana Škriniara byl pondělní los kvalifikace mistrovství světa v roce 2022 vůči slovenské reprezentaci shovívavý a v jejích silách je se na šampionát do Kataru probojovat. Slováci se ve skupině H utkají s úřadujícími vicemistry světa z Chorvatska, Ruskem, Slovinskem, Kyprem a Maltou.