USA

Další články

Analýza: Před zápasem Německo vs. Korea

„Myslím, že máme velikou šanci dostat se do finále. O tom jsem přesvědčen“ řekl německý trenér Rudi Völler před odletem a vyjádřil přesvědčení, že se Německo dostane posedmé do finále světového šampionátu.

Němci jsou v semifinále

Reprezentanti Německa dokázali ubránit jednogólové vedení a mohou se těšit na semifinále. Jediný gól čtvrtfinálového zápasu Německo - USA vstřelil v prvním poločase záložník Michael Ballack.

Nejvyšší finanční prémie na turnaji

Národní mužstvo USA získá nejvyšší prémie ze všech mužstev na turnaji. Jen za postup do čtvrtfinále obdrží každý hráč trenéra Bruce Areny okolo 200 000 Euro, tj. asi 6 miliónů korun. Pokud by Američané vyhráli celý turnaj, získali by asi 16,5 miliónu korun. Pro srovnání Německo každému hráči za vítěztsví na mistrovství světa slíbilo 92 tisíc Euro, tj. asi 2,7 miliónu korun. Zatím si Němci postupem do čtvrtifinále vydělali "jen" 1 milión korun.

Američané vyřadili Mexiko

V osmifinále na sebe narazily dvě příjemná překvapení turnaje. Američané, kteří postoupili na úkor Portugalska, a Mexičané, kteří dokonce vyhráli skupinu před Itálií a Chorvatskem. Z osmifinálového duelu vyšli vítězně reprezentanti USA, když porazili své mexické soupeře 2:0.

Jižní Korea vyhrála skupinu

Fotbalisté Jižní Koreje se od začátku turnaje předváděli ve výborné formě a zaslouženě postoupili do osmifinále z prvního místa ve skupině D. Definitivně o tom rozhodl poslední zápas, ve kterém se Korea střetla v přímém souboji o postup s Portugalskem. Portugalci byli před turnajem pasováni na jednoho z favoritů, s Koreou ale prohráli 0:1 a skončili až na třetím, nepostupovém místě. Předstihli je totiž ještě Američané, se kterými Portugalsko v úvodním zápase senzačně prohrálo 2:3. Reprezentanti USA se v posledním kole střetli s již vyřazenými Poláky. Nezvládli ale úvod zápasu a prohráli 1:3.

Korejci a Američané zůstávají neporaženi

Jižní Korea dnes remizovala s USA 1:1 a oba týmy jsou v čele skupiny D se čtyřmi body, díky skóre je na tom lépe Korea. Korejci byli aktivnější, měli více šancí, v americké brance ale stál téměř nepřekonatelný Brad Friedel. Ted se stal hrdinou hlavně na konci prvního poločasu, kdy chytil pokutový kop. Do vedení se v polovině prvního poločasu dostali zásluhou Clinta Mathise Američané, Korejcům se podařilo vyrovnat v 78. minutě, kdy na centrovaný míč nejvýše vyskočil Jung Hwan Ahn a překonal Friedela.

Šok: Američané porazili Portugalsko

Druhé obrovské překvapení se zrodilo dnes na stadiónu v Suwonu. Podceňovaní Američané i bez zraněného kapitána Claudia Reyny zaslouženě porazili jednoho z favoritů turnaje, Portugalsko, v poměru 3:2. Byl to zatím nejhezčí zápas šampionátu.