Bělorusko "21"

Další články

Jednadvacítka plánuje proti Bělorusku mobilizaci, chce na OH

Česká republika i Bělorusko už mají jisté bronzové medaile z mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let, přesto jeden z týmů bude po sobotním vzájemném utkání v Aalborgu smutnit. V přímém souboji jde o to, která ze zemí si zajistí účast na příští olympiádě v Londýně...

Adrián v prodloužení poslal Španělsko do finále mistrovství Evropy

Španělsko ještě dvě minuty před koncem prohrávalo v semifinále mistrovství Evropy jednadvacítek Bělorusku 0:1, přesto však po prodloužení slaví postup. V osmdesáté deváté minutě nejprve vyrovnal kanonýr Adrián, v prodloužení pak přidal další branku a vítězství 3:1 po prodloužení pečetil nádherným gólem Jeffren.

Španěly čeká v cestě za zlatem předposlední soupeř – Bělorusko

Před námi je semifinále mistrovství Evropy do jednadvaceti let, ve večerním utkání se utkají Češi a Švýcaři, ještě předtím se však sehraje první duel, ve kterém změří své síly favorizovaní Španělé s Bělorusi. Domácí jsou obrovskými favority, pro Bělorusy znamenala už samotná účast na šampionátu velký úspěch, semifinále je třešnička na dortu.

Bělorusko rozdrcené Švýcarskem, přesto s ním postupuje

Švýcaři deklasovali Bělorusko 3:0 a zajistili si první místo ve skupině A a tedy i dobrou výchozí pozici pro semifinále, do kterého s obrovským štěstím nakonec postupují také Bělorusové.

Z duelu Švýcarska s Běloruskem vzejde postupující

Novináři celé dva dny vypočítávali všechny možné varianty postupu ve skupině A. Kuriózní situace však nemusí nastat, protože jak Švýcaři, tak i Bělorusové jdou do utkání s jasným cílem - vyhrát.

Dánové otočili duel s Běloruskem a dál živí naděje na postup

Dánsko otočilo nepříznivě se vyvíjející duel s Běloruskem a po výhře 2:1 si udrželo reálnou naději na postup. Dánové sice prohrávali, ale dvěma góly skóre otočili a mohli slavit. Před posledním kolem mají slušnou šanci na účast v semifinále, soupeřem jim bude poslední Island, zatímco Bělorusko hraje se Švýcarskem.

Dánsku jde doma o všechno, Bělorusy musí porazit!

Dány čeká ve druhém utkání skupiny A Bělorusko. Domácí mají co napravovat, ve svém úvodním představení na šampionátu totiž sice devadesát minut přehrávali Švýcarsko, přesto mu podlehli 0:1. To Bělorusko zdolalo Island a výhra mu automaticky zaručí postup do semifinále.

Sverrissona zklamala koncovka, Bordinggaard se klaněl Sommerovi

Mistrovství Evropy do 21 let má za sebou své první zápasy, které rovnou přinesly dvě výhry, a tudíž i značné komplikace dvěma výběrům. Jedním z nich je i ten domácí, který si vylámal zuby na výtečném brankáři Švýcarů. Nedaleký Island pak pohořel na své zoufalé střelecké potenci.

Bělorusko v závěru zápasu rozhodlo o výhře nad Islandem

Úvodní duel mistrovství Evropy do 21 let mezi Islandem a Běloruskem dlouhou dobu nudil, poslední třicetiminutovka ovšem divákům vše vynahradila. Z vítězství se nakonec radovali fotbalisté z východu Evropy.

Nováček z Islandu se na úvod popere s "21" Běloruska

Možná, že se účast Běloruska s Islandem na Mistrovství Evropy do jedenadvaceti let zdá být poněkud podivná. Už jen proto, že družstva dospělých obou těchto zemí dosud na žádné úrovni díru do světa neudělaly. Oba aktéři však teď přesto budou mít v papírově slabší skupině A postupové vyhlídky.