Brazílie

Další články

Brazílie rozstřílela Španělsko a vyhrává Konfederační pohár!

Tak tohle je pořádné překvapení - Španělé, ověnčeni tituly mistrů světa a Evropy, prohráli po dlouhých devětadvaceti soutěžních zápasech způsobem, který možná nečekali ani zarytí brazilští fanoušci. Kanárci přehráli Del Bosqueho tým suverénně 3:0 a v Konfederačním poháru vítězí už potřetí za sebou!

Velké finále je tady - Brazílii se na Maracaná postaví Španělsko

Přání mnohých fanoušků se vyplnilo - obrozená domácí Brazílie se v boji o zlato střetne s úřadujícím mistrem světa a Evropy ze Španělska. Finále Konfederačního poháru tak naznačí, jestli jsou Kanárci před domácím Mundialem připraveni měřit se s aktuálně nejlepším celkem planety.

Brazilci po čtvrté výhře: Jsme na správné cestě

Velké jihoamerické derby s Uruguayí rozhodli až čtyři minut před koncem, ale i tak vydřená výhra v semifinále Poháru FIFA udělala brazilským fotbalistům velkou radost. Kouč "Kanárků" Luis Felipe Scolari po čtvrté výhře na turnaji ocenil charakter týmu, který podle něj ukazuje stále větší odolnost před MS.

Maracaná přivítá ve finále domácí hrdiny, Brazílie porazila Uruguay

Neymar tentokrát gólově mlčel, ale Kanárkům to nakonec vadit nemuselo - díky brankám Freda s Paulinhem, které padly na koncích obou poločasů, těsně udolali houževnatou Uruguay a zajistili si místenku do finále. Los Charrúas nepomohl ani velmi dobrý výkon, podpořený vyrovnávací trefou Edinsona Cavaniho..

Domácí Brazílie hraje o finále Poháru FIFA s rivalem z Uruguaye

Z Konfederačního poháru už zbývají odehrát jen čtyři zápasy, v nichž se rozhodne o medailových pozicích; poprvé od roku 1995 se ve finále střetnou zástupci evropské a jihoamerické zóny. První semifinálový duel obstarají rivalové z Brazílie a Uruguaye.

Rozhodčí přiznal, že udělal při druhé brance Italů chybu

Rozhodčí Ravšan Irmatov přiznal, že druhou branku Itálie v sobotním utkání Poháru FIFA proti Brazílii uznal chybně. Krátce před gólovou střelou Giorgia Chielliniho totiž uzbecký sudí odpískal penaltu. Domácí Brazilci však o tři body nepřišli, vyhráli 4:2.

Prandelli: Za druhou půli jsme si s Brazílií zasloužili remízu

Trenér italské reprezentace Cesare Prandelli byl i po porážce 2:4 s Brazílií na Poháru FIFA spokojený. Vicemistři Evropy si podle něj za výkon v druhém poločase posledního utkání základní skupiny A zasloužili remízu.

Konfederační pohár - šestý hrací den

Souboj o první místo ve skupině A vyhrála Brazílie, která zejména díky dvěma trefám Freda triumfovala nad Itálií 4:2 a zůstává i nadále neporažena. Smutek naopak zavládl v japonském táboře - Modří samurajové totiž nenávazali na skvělý výkon proti Itálii, Mexiku podlehli 1:2 a turnaj tak opouští bez jediného bodu..

Konfederační pohár - čtvrtý hrací den

Ve skupině A už je o postupujících rozhodnuto - do semifinále jdou domácí Brazilci a Italové, kteří si to tak ve vzájemném utkání rozdají o první místo. S turnajem se kromě mdlých Mexičanů loučí i Japonci, kteří přitom proti Itálii předvedli i přes prohru skvělý výkon..

Scolari: Hráči proti Mexiku stále mysleli na olympijský nezdar

Podle trenéra Brazílie Luize Felipe Scolariho se jeho tým ve středečním zápase Poháru FIFA s Mexikem trápil proto, že někteří domácí fotbalisté měli ještě v hlavách loňský nezdar se stejným soupeřem z finále olympijského turnaje. Výhru 2:0, která "Kanárkům" zajistila postup do semifinále, tak považuje za velmi cennou i z psychického pohledu...

Jedinečný gól, ocenili Neymarovu trefu spoluhráči i protihráči

Brazilský útočník Neymar v zahajovacím utkání Poháru FIFA proti Japonsku znovu ukázal, proč je považován za jeden z největších talentů světového fotbalu. Jednadvacetiletý střelec uchvátil povedenou střelou, jíž v sobotu ve třetí minutě otevřel skóre a nasměroval "kanárky" k výhře 3:0.

Startuje Konfederační pohár - brazilská generálka na MS

Už tuto sobotu se zápasem domácí Brazílie s Japonskem rozehraje v pořadí devátý Konfederační pohár a kanárci pochopitelně myslí na obhajobu čtyři roky starého titulu. V cestě jim stojí především Španělé. Celkem se na turnaji představí osm reprezentačních týmů.

Podle Pelého mají nejlepší tým Španělé a Němci, ne Brazílie

Legendární Brazilec Pelé nepovažuje za hlavní favority mistrovství světa v příštím roce své krajany, kteří budou mít výhodu domácího prostředí. O vítěznou trofej se podle něj ve finále utkají Španělsko a Německo. Svoje kvality mohou některé týmy naznačit na blížícím se Poháru FIFA.

Scolari byl s brazilskou generálkou na Pohár FIFA spokojený

Po dlouhých jednadvaceti letech a šesti zápasech se Brazílii povedlo porazit Francii. V závěrečné přípravě před Pohárem FIFA zvítězila nad výběrem trenéra Didiera Deschampse v Porto Alegre 3:0. Všechny tři góly padly ve druhém poločase, kdy skórovali Oscar, Hernanes a v nastaveném čase Lucas z penalty.