Real Betis Španělsko - Real Betis - Zprávy

Další články

Kdo si zahraje evropské poháry? Betis v přímém souboji hostí Real Sociedad

Dvě kola před koncem vrcholí boje o evropské poháry a už nedělní duel mezi Realem Betis a Realem Sociedad může napovědět, kdo z dvojice nebude mezi evropskou smetánkou chybět. V lepším postavení jsou hosté, kteří když vyhrají, minimálně o šestou příčku je nikdo nepřipraví.

Isco přišel o šanci na mistrovství Evropy, záložník má zlomenou holeň

Trenér španělské reprezentace Luis de la Fuente teprve oznámí nominaci na evropský šampionát, už nyní si ale může škrtnout jedno jméno. Pro turnaj v Německu mu určitě nebude k dispozici Isco, záložníka Betisu potkalo druhé vážnější zranění v letošní sezoně.

Gólové sucho na Kanárských ostrovech skončilo, Betis počítal při remíze personální ztráty

Las Palmas prolomilo sérii porážek a po remíze 2:2 s Betisem ze 36. kola LaLigy ho dělí už jen krůček od záchrany. Celek ze Sevilly prožil turbulentní první poločas, v němž ho sice poslal do vedení vlastní gól bývalého hráče mládežnických týmů Barcelony Miky Mármola, avšak náskok do přestávky neudržel a navíc přišel o zraněné Guida Rodrígueze a Isca. Vyrovnávací branka byla pro domácí první trefou před svými fanoušky od konce února. Po jednom přesném zásahu pak zapsala obě mužstva i po změně stran, a klub z Kanárských ostrovů tak po dvou a půl měsících bodoval.

Las Palmas bude chtít ukončit sérii porážek proti Betisu

Ve čtvrtek večer se dohraje šestatřicáté kolo španělské LaLigy, přičemž čtyřzápasový program otevře střetnutí mezi trápícím se Las Palmas a Realem Betis, který se po minulém kole posunul už na šesté místo, kde vystřídal Real Sociedad. Dokáže se tým z Kanárských ostrovů konečně zvednout a definitivně se zachránit, nebo se bude radovat andaluský celek?

Sestupující Almería přišla na stadionu Betisu o šňůru venkovních duelů bez porážky

Betis zvítězil ve 35. kole LaLigy nad Almeríí 3:2. Domácí předvedli skvělý vstup do zápasu, když se už v osmé minutě prosadil Pablo Fornals, na kterého navázal krátce před uplynutím půlhodiny hry Isco. Hosté sice následně dokázali hned dvakrát snížit, ale v zajímavém utkání na dělbu bodů nedosáhli, a tak ukončili z jejich pohledu poněkud neobvyklou venkovní sérii neporazitelnosti trvající tři střetnutí.

Betis bojuje o poháry a zápas s Almerií potřebuje zvládnout

O svou třetí výhru v soutěžním ročníku se bude v neděli snažit Almería, která se představí na půdě Realu Betis v rámci pětatřicátého kola španělské LaLigy. V malém andaluském derby bude hrát tým z města Almería už jen o čest, s nejvyšší soutěží se už totiž určitě rozloučí, naopak bílo-zelení rozhodně stále bojují, a to zejména o účast v evropských pohárech pro příští sezónu.

Kung-fu zákrok odkopl naděje Osasuny, Betis potvrdil v Pamploně dlouholetou nadvládu

Fotbalisté Betisu si v Pamploně došli pro cenné vítězství při honbě za příčkami zajišťujícími místenku v evropských pohárech, když ve 34. kole LaLigy porazili Osasunu 2:0. Výhodu jim paradoxně přinesl jeden z útoků domácích. Zakončit se ho totiž snažil Jon Moncayola, kopačkou však trefil hlavu obránce a už ve 26. minutě byl vyloučen. O 11. vítězství zelenobílých z posledních 13 ligových vzájemných střetnutí pak ještě do přestávky rozhodly trefy Ayozeho Péreze a Pabla Fornalse.

Betis bojuje o Evropu, čeká ho výjezd do Pamplony

Real Betis ještě nemá jistotu evropských pohárů a pro důležité body vycestuje do Pamplony. Nečeká ho však snadný zápas, Osasuna sice není ve formě, ale před vlastními diváky touží přerušit negativní sérii výsledků.

Betis v honbě za šestou příčkou klopýtl, sevillské derby vyústilo v tradiční výsledek

Betis po dvou výhrách za sebou zaváhal, když v městském derby jen remizoval se Sevillou 1:1. Skóre zápasu otevřel ve 38. minutě proměněnou penaltou Isco, jenž před touto sezonou přišel do zelenobílé části města právě od jeho soka. V posledních týdnech rozjetí hosté ovšem po změně stran odpověděli zásluhou 22letého odchovance Kikeho Salase, který je v klubu již od svých 11 let. Vzájemný souboj odvěkých rivalů tak v lize počtvrté v řadě skončil bez vítěze. El Glorioso tedy nepotrestali porážku šestého Realu Sociedad, i přesto mu však s dvoubodovou ztrátou dýchají na záda.

Pozná Sevillské derby po dvou letech vítěze?

Derby Sevillano s pořadovým číslem 141 se uskuteční v andaluské metropoli v neděli od devíti hodin. Domácí Betis bude na narvaném Estádio Benito Villamarín hostit svého odvěkého rivala a do zápasu bude už poněkolikáté vstupovat jako mírný favorit. Jak sláva FC Sevilly uvadá a klub je opět po roce takřka namočen do boje o záchranu, tak o to více se daří bílo-zeleným. Ti mají po poměrně úspěšném působení v evropských pohárech v letošní sezóně reálnou šanci získat do nich vstupenku i na sezónu příští.

Valencijskou pevnost dobyl v souboji o sedmou příčku dvougólový Pérez

Betis porazil ve 32. kole LaLigy domácí Valencii 2:1, a předčil ji tak v přímém souboji o sedmé místo zajišťující kvalifikaci do Evropské konferenční ligy. Svěřence Manuela Pellegriniho poslal do trháku v 19. minutě po přihrávce Isca záložník Ayoze Pérez, na kterého dokázal po pauze odpovědět proměněným pokutovým kopem Pepelu. Na stranu zelenobílých však strhl vedení opět Pérez a uštědřil Netopýrům první domácí ligovou porážku od konce září minulého roku.

Valencia svede s Realem Betis souboj o poháry, hostům dochází čas

Valencia stále nevzdává boj o poháry a v sobotu může čerpat výhodu domácího prostředí v dalším klíčovém souboji o ně. Na Mestalle se ukáže Real Betis, který ztrácí na Los Che jen dva body a poháry ho taky velmi lákají.

Betis po nevydařeném období konečně zabral, nový kouč Celty Vigo zažil první pád

Fotbalisté Betisu ve 23. kole LaLigy prolomili čtyřzápasovou sérii proher, když na vlastní půdě porazili Celtu Vigo 2:1. Po velmi vyrovnané první půli měli domácí skvělý vstup do druhého dějství, což vedlo k trefě Juana Mirandy, jenž se v letošním ročníku prosadil vůbec poprvé. Vítěznou branku poté vstřelil v 83. minutě po výborné individuální akci Nabil Fekir. Mladý trenér hostů Claudio Giráldez se tak musel ve třetím duelu na lavičce smířit s první porážkou, která Los Celestes opět přiblížila k sestupovému pásmu.

Celta spoléhá proti Realu Betis na kouzlo nového kouče Giraldeze

Real Betis se zmítá v potížích a momentálně protáhl svou negativní sérii porážek na čtyři utkání v řadě. Utnout tenhle cyklus se Béticos pokusí v pátek večer, kdy na svém stadionu Benita Villamarina pohostí Celtu. A ta se nebezpečně přiblížila k pádu do druhé ligy.