AS Řím Itálie - AS Řím - Zprávy

Další články

De Ketelaere přiblížil Atalantu proti unavenému AS Řím na dosah Lize mistrů

AS Řím se po vypadnutí z Evropské ligy proti Leverkusenu musel smířit s dalším neúspěchem, když v duelu 36. kola Serie A podlehl čerstvému finalistovi zmíněné soutěže z Bergama 1:2. Hostující celek působil po náročném souboji s německým mistrem velmi vyčerpaným dojmem, příliš mu navíc nepomohl ani domácí záložník Charles De Ketelaere, jenž duel dvěma slepenými zásahy rozhodl. Atalanta si tak v boji o Ligu mistrů vytvořila před soupeřem tříbodový náskok.

AS doufá v zázrak i proti Atalantě, ta je ale ve skvělé formě

Atalanta v neděli večer hostí AS Řím a bude to souboj, který může dost napovědět o tom, kdo se podívá do Ligy mistrů. Protože v případě, že Atalanta vyhraje, sníží se šance AS na účast v nejprestižnější fotbalové soutěži světa na absolutní minimum.

Hložkova pomocná ruka AS k obratu nepostrčila. Bayer po gólu z nastavení opět neprohrál

Leverkusen sice v odvetném utkání semifinále Evropské ligy proti AS Řím dlouho tahal za kratší konec, dvěma góly ze závěru ovšem přepsal rekord v počtu po sobě jdoucích soutěžních zápasů bez prohry a remízou 2:2 si zajistil postup.

Bayer má šanci vejít do dějin, nesmí ale prohrát s unaveným AS Řím

Bayer kráčí sezonu neporažen a překonává jednoho soupeře za druhým. Stopku mu doma na Olimpicu nevystavilo ani římské AS, které cestuje do Německa s jasným cílem - smazat manko dvou branek a přeci jen se pokusit o překvapivý postup do finále.

Juventus nafoukl remízovou sbírku, AS Řím svěřil osud místenek do Ligy mistrů Atalantě

AS Řím remizoval ve šlágru 35. kola Seria A na vlastním hřišti s Juventusem 1:1. Povedený vstup domácího celku zužitkoval na konci úvodní čtvrthodiny Romelu Lukaku, na kterého ve 31. minutě zareagoval hlavičkující Bremer. Stará dáma si tak po čtvrté remíze v řadě udržela na třetím místě dvoubodový náskok, zatímco AS zůstává s tříbodovou rezervou na páté příčce znamenající účast v Lize mistrů. Dotírající Atalanta má ovšem dva zápasy k dobru a za týden se navíc střetne s Vlky v přímém souboji.

Juventus si chce pojistit třetí místo proti unavenému AS Řím

Římané se potřebují zvednout po velmi neúspěšném utkání Evropské ligy, jenže los v těchto týdnech k nim nebyl vůbec milosrdný. Po Neapoli se totiž pokusí obrat o body Juventus. A ten si ve svém typickém tempu dokáže hlídat kvalifikaci do Ligy mistrů.

Bayer začal honbu za pomstou vítězně, Wirtz si v Římě nadělil předčasný dárek

AS Řím padl v prvním semifinálovém utkání Evropské ligy před vlastními fanoušky s Leverkusenem 0:2. Blíže k finálové účasti nasměroval hosty ve 28. minutě po chybě domácí obrany Florian Wirtz, který v pátek oslaví 21. narozeniny. Na mladíčka, o nějž má zájem celý fotbalový svět, navázal po změně stran výstavním gólem Robert Andrich. Celé utkání odchytal Matěj Kovář, jenž si připsal sedmé čisté konto v sezoně. Jeho čeští spoluhráči se do hry nedostali. Německý celek tak nakročil k branám finále, do kterého se v minulé sezoně neprobojoval právě přes Vlky z Říma.

Římany po roce opět navštíví Bayer, který v sezoně ještě ani jednou neprohrál

AS Řím touží napravit pokažené finále v Budapešti, které prohrálo s favorizovanou Sevillou, jenže ještě před duelem v Dublinu se musí popasovat s asi největším favoritem Evropské ligy. Do Věčného města opět zavítá Bayer Leverkusen, momentálně neporažený šampion německé Bundesligy.

Římské tažení do Ligy mistrů přibrzdila remíza v Neapoli, porážku Vlků odvrátil Abraham

Neapol remizovala v nedělním šlágru 34. kola italské Serie A na svém hřišti s AS Řím 2:2. Gli Azzurri dominovali již v prvním poločase, ve kterém ale nebyli dostatečně efektivní. Vlci toho využili po změně stran, kdy se z pokutového kopu trefil Paulo Dybala. Domácí inkasovaný gól vyburcoval k obratu ve skóre, když se po Mathiasovi Oliverovi prosadil z penalty i Victor Osimhen. Poslední slovo si však vzal v 88. minutě Tammy Abraham, pro kterého šlo po dlouhodobém zranění kolene o první branku v letošní sezoně. Pro Vlky byla ovšem i remíza ztrátou, neboť Atalanta na ně ztrácí v boji o Ligu mistrů už jen dva body.

Neapol to s AS umí, teď ale hledá formu

V neděli navečer se odehrají souběžně dva duely, které by mohly hodně napovědět o tom, kdo se nakonec podívá do Ligy mistrů. O poslední páté místo spolu soutěží Atalanta a AS Řím, přičemž "Vlky" čeká nepoměrně těžší soupeř. Jedou totiž do Neapole.

Koncovka rozehraného duelu vyšla lépe Římanům, jejich výjezdu dal tříbodový punc Cristante

Fotbalisté AS Řím nepřipustili další ztrátu bodů v boji o top pětku, když v dohrávce rozehraného střetnutí 32. kola Serie A uspěli na půdě Udinese výsledkem 2:1. Duel, který před 11 dny nebyl dokončen kvůli zdravotním problémům Evana Ndicky, střelecky otevřel ve 23. minutě Roberto Pereyra. Hosté dokázali reagovat po změně stran zásluhou Romela Lukaka. V dohrávané dvacetiminutovce zvládl jako jediný gólové aktéry doplnit v páté minutě nastavení Bryan Cristante, čímž zápas překlopil na stranu Giallorossi.

Udinese chce na dvacet minut udržet remízu s AS Řím

Trochu netradiční dohrávku má před sebou Serie A, neboť ve čtvrtek uvidíme z prvoligového klání mezi Udinese a AS Řím jen dvacet minut. Právě tenhle časový úsek dělí oba kluby od závěrečného hvizdu přerušeného 32. kola.

Nedisciplinovaný Řím probrala z evropské kocoviny boloňská lekce efektivity

Fotbalisté Bologni zvítězili v pondělní dohrávce 33. kola Serie A na hřišti AS Řím 3:1. Vlci nedokázali navázat na úspěch z Evropské ligy, kdy přešli přes AC Milán do semifinále, a v lize své fanoušky nepotěšili. Římané totiž namísto gólů sbírali v první půli pouze žluté karty. Naopak Rossoblu ukázali svému sokovi efektivní zakončování, když proměnili všechny střely na branku. Nejprve skóre otevřel Oussama El Azzouzi, jenž následně asistoval u vítězné trefy Joshuy Zirkzeeho.

Bologna má šanci odskočit pronásledujícímu AS ve vzájemném zápase

Římané se v pondělní dohrávce 33. kola Serie A vrací domů, kde před pár dny prožili velké vítězství nad AC Milán, aby pokračovali v boji o Ligu mistrů. Jenže ani tentokrát jim los nenadělil snadného soupeře - Giallorossi totiž přivítají Bolognu, která se svého snu nehodlá za žádnou cenu vzdát.