ACF Fiorentina Itálie - ACF Fiorentina - Zprávy

Další články

"Fialky" si přivážejí do Brugg jednobrankový náskok a podruhé v řadě si chtějí zahrát finále Konferenční ligy

Úvodní odveta semifinále Konferenční ligy se netradičně odehraje už ve středu a belgické překvapení Club Bruggy zkusí přejít přes ambiciózní Fiorentinu, která se probojovala do finále této soutěže již v předešlé sezóně. Italský celek je považován za mírného favorita na postup, protože před necelým týdnem na domácí půdě nakonec zvítězil nejtěsnějším poměrem 3:2.

Fiorentina ve Veroně doplatila na nabitý kalendář, domácí nasměroval k záchraně Noslin

Fiorentina prohrála ve 35. kole Serie A ve Veroně 1:2. Mastini šli do vedení již ve 13. minutě, kdy po hrubce v defenzivě fauloval Oliver Christensen a následnou penaltu proměnil Darko Lazovič. Fialky sice zásluhou přízemní rány Gaetana Castrovilliho dokázaly krátce před poločasem vyrovnat, z důležitých tří bodů se ale nakonec po dělové ráně Tijjaniho Noslina radovali domácí. Ti tak získali náskok pěti bodů na zónu sestupu a významně se přiblížili záchraně. Hosté naopak doplatili na nabitý kalendář, ve kterém kromě ligových povinností sváděli bitvy v italském poháru a Konferenční lize. K zisku bodu nedopomohl favoritovi ani Antonín Barák, jenž odehrál celý zápas.

Hellas i Fiorentina mají o co bojovat

Sezona finišuje a ještě stále není jisté, zdali si v příštím ročníku zahraje nejvyšší soutěž Hellas, či zda-li postoupí do pohárové Evropy Fiorentina. Oba celky k tomu mají nakročeno, ovšem případná porážka plány výrazně naruší.

Oslabené Bruggy nedaly kůži lacino, po gólu v nastavení má do Atén blíže Fiorentina

Fotbalisté Fiorentiny porazili v úvodním semifinálovém duelu Konferenční ligy Club Bruggy 3:2 a přiblížili se k postupu do druhého finále v řadě. Na úvodní krásnou trefu Riccarda Sottila sice hosté dokázali reagovat, avšak lépe hrající La Viola si ještě v první půli vzala vedení zpět. Své střelecké trápení totiž ve správný čas prolomil kritizovaný Andrea Belotti, jenž se prosadil poprvé od 11. února a teprve podruhé v dresu Fialek. Hosté sice po změně stran i v oslabení kontrovali, domácím hrdinou se ovšem v nastavení druhé půle stal střídající M'Bala Nzola. Antonín Barák na hřiště naskočil až v samém závěru.

"Fialky" po skalpu Plzně zkusí projít do finále přes belgické Bruggy

Italský klubový fotbal kromě úspěchů v Evropské lize (2 účastníci v semifinále) mají zástupce také v Konferenční lize - Fiorentina se v loňském ročníku této soutěže probojovala do finále a teď by chtěla vystoupat až na vrchol, mezi čtyřkou nejlepších bude jejím soupeřem belgický vyzyvatel Club Bruggy. Domácí celek je v tomto dvojzápase považován za mírného favorita, nicméně jednoduché to mít určitě nebude.

Barák ozdobil gólem a asistencí galapředstavení Fialek proti tápajícímu Sassuolu

Sassuolo v utkání 34. kola Serie A nestačilo na Fiorentinu, na jejímž hřišti prohrálo rozdílem třídy 1:5. Dominantní výkon Fialek gólově odšpuntoval již v 17. minutě Riccardo Sottil, na kterého po změně stran navázali v rozmezí 12 minut hned čtyři jeho spoluhráči včetně českého reprezentanta Antonína Baráka, jenž do duelu naskočil v základní sestavě a kromě přesného zásahu si připsal i asistenci.

Fiorentina hostí Sassuolo v souboji dvou zklamaných

Fiorentina zatím nenaplňuje očekávání fanoušků, protože pokud by nebylo její anabáze v pohárech, dala by se její dosavadní práce hodnotit jako fiasko. "Fialkám" patří až devátá příčka a posunout se výš bude toskánský celek chtít v duelu se Sassuolem.

Přesile vzdorující Fialky zvadly. Atalanta vykročila do finále poháru v nastavení

Atalanta zvládla po postupu v Evropské lize i semifinálovou odvetu Coppa Italia, v níž porazila na vlastní půdě Fiorentinu 4:1. Cestu do třetího finále z posledních šesti ročníků odstartoval už v osmé minutě Teun Koopmeiners, jenž vyrovnal stav z prvního vzájemného klání. Klíčový moment ale přišel po změně stran, kdy viděl červenou kartu hostující obránce Nikola Milenkovič. Hosté sice i přes oslabení dokázali srovnat, hrdiny Bergama se ovšem poté stali Gianluca Scamacca a Ademola Lookman, kteří se postarali o to, že si jejich celek zahraje o trofej s Juventusem.

Atalanta si chce po Liverpoolu připsat i skalp Fiorentiny, ve hře je finále

O druhém finalistovi rozhodne středeční duel, v němž domácí Atalanta hostí Fiorentinu. A bude mít co dělat, aby zvýšila své postupové naděje, jelikož úvodní střet těchto dvou týmů ovládla Fiorentina. Domácí ale mají pro strach uděláno a vezou se na skvělé vlně.

Barák završil turbulentní týden vítězně. Fiorentinu dovedl k triumfu v Salernu Kouamé

Hráči Fiorentiny vyhráli ve 33. kole Serie A na hřišti Salernitany 2:0. V základní sestavě hostů se na hrotu objevil Antonín Barák, jenž v uplynulém týdnu pomohl Fialkám vyřadit z Konferenční ligy Plzeň, během odvetného duelu s Viktorií mu však byl vykraden dům. O vyloupení stadionu v Kampánii se ale nakonec zasloužil jeho spoluhráč Christian Kouamé, na jehož hlavičku z 80. minuty Granata odpovědět nedokázala. Český reprezentant odehrál 87 minut, a přispěl tak k vítězství svého týmu.

Fiorentinu čeká po postupu v Konferenční lize cesta do Salerna

Čerstvý semifinalista Konferenční ligy Fiorentina se na domácí scéně potká se Salernitanou, které jde o záchranu. Viole se postupem přes Viktorii Plzeň sice přiblížily evropské poháry pro příští rok, nicméně v Serii A je stejný cíl hodně daleko. Vybojovat ještě šesté místo však nemusí být nedosažitelnou metou.

Plzeň vsadila na prešovský beton, na postup by potřebovala obrovské štěstí, míní Levý

Plzeň sice do semifinále Evropské konferenční ligy neprošla, podle trenéra Stanislava Levého však v příští sezoně i díky získaným pohárovým zkušenostem zabojuje spolu se Spartou a Slavií o přímý postup do Ligy mistrů. Právě Viktoria ho v prvním duelu proti Fiorentině českému šampionovi z příštího roku zajistila. Podle jejího bývalého kouče bylo v průběhu celého čtvrtfinále jasné, že italský soupeř už byl svou kvalitou nad síly plzeňského mužstva. Levý to řekl ČTK.

Plzeň v odvetě neměla na růžích ustláno, postup Fiorentiny se zrodil v prodloužení

V pohárové Evropě skončil i poslední český zástupce poté, co Plzeň nezvládla odvetu čtvrtfinále Konferenční ligy na hřišti Fiorentiny a padla výsledkem 0:2 po prodloužení. Kromě výrazné herní převahy Italů byla na vině i červená karta, kterou v 66. minutě viděl za hrubý došlap na nohu soupeře Cadu. Západočeši přesto dokázali v základní hrací době udržet čisté konto, v přidané půlhodině však Fialky překonaly do té doby fenomenálního Martina Jedličku hned dvakrát. Na vítězství domácích se podílel také Antonín Barák, který se na trávník dostal v 75. minutě.

Obrana našeho soupeře je vzduchotěsná, brání neuvěřitelně dobře, uvědomoval si Italiano

Trenér Fiorentiny Vincenzo Italiano považuje nadcházející týden za nejdůležitější v sezoně. Jeho svěřenci se nejprve ve čtvrtek v odvetě čtvrtfinále Evropské konferenční ligy doma představí proti Plzni a příští středu pak odehrají odvetu semifinále Italského poháru. Šestačtyřicetiletý kouč se ale nyní soustředí jen na souboj s Viktorií a věří, že jeho svěřenci po úvodní bezbrankové remíze využijí velkou možnost k postupu. Na tiskové konferenci nevyloučil, že by od začátku mohl začít český záložník Antonín Barák.