FC Hradec Králové Česko - FC Hradec Králové - Zprávy

Další články

Teplice s Hradcem Králové pokračují ve svém boji o evropské poháry

Ačkoliv Hradec Králové zakončil základní část na devátém místě a Teplice dokonce na desátém, dělí oba celky pouze dva soupeři od evropských pohárů. Po vzájemném dvojutkání změří vítěz síly s pátým týmem skupiny o záchranu.

Horejš na poháry nemyslí. Nejdřív musíme vyřídit Teplice, uvědomuje si

Splnil úkol. V tabulce vytáhl Hradec o patro výš, z boje o záchranu se tak stala bitva o Evropu. Teď zbývá udělat předposlední krok. Pokud Votroci zvládnou dvojzápas s Teplicemi, z prostřední skupiny si proklestí cestu do finále play off o Konferenční ligu, kde změří síly s pátým týmem nadstavbové skupiny o titul.

Votroci se činili i na Hané, konec sezony Sigmy pomohla stvrdit potenciální posila Slavie

Hradec Králové porazil v odvetném duelu čtvrtfinále play off o Konferenční ligu 3:1 Olomouc, a suverénně tak prošel do další fáze pavouka. Votroci o svém triumfu rozhodli na konci prvního poločasu slepenými góly, u nichž si úspěšnou asistenci připsal vždy Petr Juliš, který se výrazně podílel také na výhře svého týmu v Malšovické aréně. Úvodní branku Východočechů vstřelil Daniel Vašulín, jenž v posledních dnech plnil novinové články spekulacemi o přestupu do Slavie.

Olomouc chce předvést velký domácí obrat

Sigma Olomouc nezvládla úvodní utkání v Hradci Králové a do domácí odvety si tak nese těžký úkol. Musí totiž dohnat dvougólové manko proti soupeři, který to na Andrově stadionu umí.

Hradec Králové po zásahu letícího Šípa dochvátal za poločas k otočce

Fotbalisté Hradce Králové otočili vývoj prvního utkání úvodního dvojzápasu play off Fortuna ligy o Konferenční ligu s Olomoucí a zvítězili doma 3:1. Hosté sice šli po precizní hlavičce Jáchyma Šípa už ve 13. minutě do vedení, smolný vlastní gól Juraje Chvátala ale nastartoval rychlý obrat Votroků. Ten na konci první půle dokonali slepenými trefami nejlepší střelci Východočechů Daniel Vašulín a Daniel Horák.

Hradec v této sezóně ještě neporazil Olomouc. Podaří se mu to v nadstavbě?

Po vleklém jarním trápení se olomoucká Sigma v uplynulých týdnech alespoň trochu zmátořila, přesto jí unikla nadstavbová skupina o titul. Hanáci však i tak nadále živí šanci na kvalifikaci do evropských pohárů. Nejprve ale musí porazit Hradec Králové, jenž má velkou chuť tým z Androva stadionu zdolat.

Slavia si v Hradci tentokrát zuby nevylámala, za Pražany poprvé pálila zimní posila

Hradec Králové ve 30. kole Fortuna ligy před vyprodanými tribunami Malšovické Areny podlehl pražské Slavii 1:2. Domácí obrana držela bezbrankový stav do 41. minuty, kdy se z hranice šestnáctky trefil Lukáš Provod. Hned dvě minuty nato na něj navázala zimní posila z Olomouce Ondřej Zmrzlý, další muž jednoznačně preferující levou nohu. Slavia si tak spravila chuť z minulého ročníku, kdy na půdě Votroků přišla o cenné body v honbě za titulem. Ten jí přesto i letos zatím uniká, do nadstavbové fáze totiž vstoupí se čtyřbodovým mankem na Spartu.

Hradec se chce naladit na nadstavbu, Slavia získat cenné body

V tomto období sezony se Slavia střetla s Hradcem Králové již v předchozích dvou sezonách, vzpomínky na něj však nemá nejlepší. Votroci ji tehdy totiž zasadili tvrdou ránu v boji o titul, což se jim může povést i nyní.

Smolné Vašulínovo odpoledne pomohlo Liberci protáhnout domácí sérii bez prohry

Liberec remizoval ve 29. kole Fortuna ligy s Hradcem Králové 0:0. Slovan si sice vytvořil více střeleckých příležitostí, žádnou z nich ale využít nedokázal a poprvé od loňského září na stadionu U Nisy neskóroval. Vůbec největší šance však měli Východočeši. Dorážka Václava Pilaře z 52. minuty jednoznačně směřovala do sítě, těsně před brankovou čarou ale střelu smolně zablokoval jeho spoluhráč Daniel Vašulín, jenž později sám orazítkoval tyč. Zisk jednoho bodu tak minimálně dočasně pomohl Severočechům, kteří doma neprohráli podeváté v řadě, k posunu do skupiny o titul.

Liberec stíhá šestku, síly změří s Hradcem Králové

Souboj o udržení nadějí na elitní šestku a možná i vniknutí do ní bude v neděli k vidění v Jablonci. Liberec se nachází pouhý bod za Slováckem, jen o další dva pozadu je pak Hradec Králové, který se dostal do skvělé formy.

Jarní auru hradeckého stadionu nenabouralo ani utrápené Slovácko

Hradec Králové porazil ve 28. kole Fortuna ligy tápající Slovácko 1:0 a upevnil si před nadstavbou pozici ve skupině o evropské poháry. Domácí měli několik možností strhnout utkání na svou stranu, což se jim nakonec podařilo v 77. minutě, kdy se prosadil Štěpán Harazim. Díky němu se tak Východočeši posunuli na osmé místo a připsali si první triumf nad celkem z Uherského Hradiště od roku 2017. Zároveň prodloužili kouzlo svého stadionu, na kterém ani v pátém jarním duelu nenašli přemožitele.

Preview: FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko

Slovácko prožívá mizerné jaro, pravidelně ztrácí body a hazarduje s umístěním v elitní šestce. Tuto příčku bude bránit v Hradci Králové.

Měl jsem to odkopnout a nevymýšlet blbosti, litoval Grigar chyby před gólem

Teplický brankář Tomáš Grigar dnes nastoupil po takřka dvou měsících k ligovému zápasu, neprožil ale vydařený návrat. Jednačtyřicetiletý fotbalista v úvodu domácího duelu 27. kola proti Hradci Králové špatnou rozehrávkou "daroval" gól Danielu Vašulínovi a Severočeši se po porážce 0:1 propadli na desáté místo tabulky o bod za svého soupeře.

Slabší období brankářů neminulo ani Grigara. Školácká chyba veterána rozjásala Hradec

Hradec Králové se nezalekl domácí neporazitelnosti Teplic trvající od začátku listopadu a ve 27. kole Fortuna ligy vyhrál na jejich hřišti 1:0. K cennému úspěchu mu velkou měrou pomohl 41letý brankář Sklářů Tomáš Grigar, jenž navázal na minely svých kolegů z minulého víkendu či chybu jabloneckého Jana Hanuše v souběžně hraném klání a v šesté minutě doslova daroval gól Danielu Vašulínovi. Východočeši se ziskem všech bodů vyškrábali ze skupiny o udržení a posunuli se na průběžnou devátou příčku.