Další články

Brighton bude hledat nového trenéra, po sezoně odejde kouč De Zerbi

Hráče Brightonu po sezoně opustí trenér Roberto De Zerbi. Anglický klub o dohodě na ukončení smlouvy informoval na svém webu. Čtyřiačtyřicetiletý italský kouč by se poté mohl ujmout Bayernu Mnichov.

Chelsea nafoukla svou sérii výher a vyšplhala se na pohárové příčky

Chelsea zvítězila v dohrávce 34. kola Premier League na půdě Brightonu 2:1. Blues sice v sezoně nemohli sázet na moc jistot, avšak garanci gólů přinesl i v tomto klání Cole Palmer, jenž se prosadil hlavou ještě v první půli. Na střeleckou listinu se po změně stran zapsal i střídající Christopher Nkunku, a hosté se tak vyhoupli na šestou příčku zajišťující účast v pohárové Evropě.

Na Amex Stadium přijede ve formě hrající Chelsea

Ve středu večer je na programu dohrávka 34. kola anglické nejvyšší soutěže mezi tápajícím Brightonem a londýnskou Chelsea. Domácí budou chtít zakončit sezónu v první polovině tabulky, naopak Blues stále mají šanci poskočit na šesté místo před Newcastle United.

Na hřištích soupeřů trápící se Brighton naboural plány Newcastlu na pohárovou Evropu

Newcastle v utkání 37. kola Premier League pouze remizoval na domácím stadionu s Brightonem 1:1 a významně ohrozil svou účast v Konferenční lize v příští sezoně. Magpies poměrně brzy prohrávali, neboť se po čtvrthodině hry prosadil obránce Joël Veltman. Strakám se poté sice povedlo zásluhou Seana Longstaffa vyrovnat, nicméně po změně stran si nevytvořily dostatečný tlak ke vstřelení vítězné branky. Racky sice mohl s těžkým soupeřem těšit zisk alespoň jednoho bodu, stále je však strašila mizerná bilance, když z posledních 11 venkovních duelů v lize dokázali zvítězit jen jednou.

Newcastle se s Brightonem popere o pohárové pozice

Zatímco pro Brighton je kvalifikace do evropských pohárů už jen v rovině teorie, v případě Newcastlu jde o velmi aktuální téma. Magpies jsou totiž v tabulce šestí, reálně je pro ně ovšem možné páté až osmé místo.

De Zerbi bude jednat s předsedou, rád by pokračoval v Brightonu

Brighton čekají poslední tři ligové zápasy letošní sezony, jeho manažera Roberta De Zerbiho pak i schůzka s představiteli anglického klubu. Stále teprve 44letý italský kouč si během posledních dvou let řekl o zajímavější angažmá, sám se ale nikam nežene.

Brighton doma prolomil střelecké trápení a přitížil Aston Ville v cestě za Ligou mistrů

Hráči Brightonu vyhráli ve 36. kole Premier League před vlastními fanoušky nad Aston Villou 1:0. V duelu s birminghamským týmem měli domácí herně navrch, avšak akcie The Lions držel dlouhou dobu nad vodou Robin Olsen. Racci na něj však nakonec našli recept. Hektický závěr prožil Joao Pedro, jenž v poslední pětiminutovce základní hrací doby stihl nejprve zahodit penaltu, svůj hřích nicméně následnou dorážkou napravil a jediným regulérním zásahem duelu souboj v přístavním městě rozhodl. The Seagulls tak prolomili sedmizápasovou ligovou sérii bez vítězství a zároveň se po dvou prohrách dokázali prosadit. Villans naopak ztratili důležité body v boji o čtvrtou příčku.

Aston Villa si proti Brightonu může zajistit Ligu mistrů

Brighton se v posledních týdnech řadí mezi nejhorší celky Premier League a propadá se tak tabulkou, jeho nedobré formy by ráda využila Aston Villa. Ta si za určitých okolností už může zajistit účast v příštím vydání Ligy mistrů.

Sběratel žlutých karet Senesi vystřelil Bournemouthu tři body proti trápícímu se Brightonu

Bournemouth porazil ve 35. kole Premier League Brighton 3:0. Od úvodního hvizdu dával o své přítomnosti na trávníku vědět domácí obránce Marcos Senesi, jenž už v osmé minutě viděl svou 11. žlutou kartu v sezoně, což ho v této nelichotivé statistice zařadilo na druhé místo za Joaa Palhinhu z Fulhamu. Záhy se však argentinský bek předvedl v lepším světle, když zařídil svému týmu rychlé vedení. Po změně stran navázal na jeho zásah turecký forvard Enes Ünal, který si v rámci hostování z Getafe připsal teprve druhou trefu za The Cherries.

Bournemouth s Brightonem svedou přímý souboj o elitní desítku

Hned tři varianty posunu do elitní desítky nabízí utkání mezi Bournemouthem a Brightonem. Pozici v horní poloviny tabulce si vyslouží vítěz utkání, v případě remízy však připadne Wolves.

Trefa létajícího Belgičana odstartovala rychlý pád Racků. Obhájce dýchá Arsenalu na záda

Manchester City zvládl dohrávku 29. kola Premier League, když porazil Brighton na jeho hřišti 4:0. Hosté rozhodli o důležitém vítězství už v prvním poločase, ve kterém vstřelili hned tři branky. V 17. minutě otevřel skóre zápasu Kevin De Bruyne, jenž se v nejvyšší anglické soutěži vůbec poprvé prosadil hlavou. Ještě větším hrdinou se však stal Phil Foden, který na svého kolegu navázal rovnou dvěma góly. Angličanova trefa ve 26. minutě navíc byla jeho jubilejní 50. v Premier League. Citizens tak mají závod o titul stále ve svých rukou, neboť na první Arsenal ztrácí jediný bod, přičemž mají utkání k dobru.

Citizens míří do Brightonu, kde potřebují vyhrát

Úřadující šampion Manchester City, který se snaží vrátit na čelo Premier League, se ve čtvrtek večer představí na Amex Stadium, kde se utká s Brighton & Hove Albion. Citizens jsou aktuálně třetí, Seagulls patří desátá pozice.

Burnley zatarasil cestu k výhře vlastní gólman. Murič devalvoval svůj výkon další chybou

Burnley se ve 33. kole Premier League ubránilo nápor Brightonu a vydřelo remízu 1:1. Hráči obou celků si nechali góly až na závěr utkání, když se nejprve čtvrt hodiny před koncem prosadil po hrubce hostující obrany Josh Brownhill, aby následně o pár minut později smolně dostal gól jeho spoluhráč Arijanet Murič, který nezkrotil zpětnou přihrávku a dal vzpomenout na svou týden starou chybu, kdy se jeho výkop odrazil od Dominica Calverta-Lewina do odkryté brány. Kosovský gólman tedy takto degradoval svůj předchozí výkon, kterým dlouho držel Clarets ve hře o velmi cenné vítězství v boji o záchranu.

Burnley potřebuje bodovat, proti bude De Zerbiho Brighton

Sobota nabídne hned několik utkání anglické Premier League, na 16:00 je naplánován výkop i na Turf Moore, domácí Clarets vyzvou v důležitém souboji favorizovaný Brighton. Svěřenci Vincenta Kompanyho potřebují nutně zvítězit, chtějí-li si udržet alespoň teoretickou šanci na záchranu v nejvyšší soutěži, naopak Seagulls bojují o postup do pohárové Evropy.