UD Las Palmas Španělsko - UD Las Palmas - Zprávy

Real Madrid zasypal nováčka salvou střel. Šanci v základu dokonale využil navrátilec z Itálie

Real Madrid porazil v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky Las Palmas 2:0. Bílý balet se při dolování tří bodů pořádně nadřel, neboť brankář hostů Álvaro Valles předvedl zejména v první půli, kdy favorit vyslal osm střel na bránu, několik skvělých zákroků. Nicméně ani jeho hbité ruce nebyly všemocné, a tak jej ještě před přestávkou překonal Brahim Díaz klinicky přesnou ranou do šibenice. Pro navrátilce z AC Milán se jednalo o premiérovou trefu v dresu Bílého baletu po přesunu zpět do Španělska. Po změně stran favorit z tempa ubral, přesto z minima šancí vytěžil pojišťovací gól Joselu.

Las Palmas potřebuje najít střelce. Proti je Real Madrid

Ve středu večer nastane chvíle, kdy budou chtít hráči Bílého baletu odčinit velké zklamání z madridského derby. Domácí Real Madrid po porážce od Atlética nehodlá nechat Barcelonu odskočit na příliš velkou vzdálenost a od Las Palmas si hodlá vzít všechny tři body.

Nedisciplinovaný Marmol zpomalil nápor Las Palmas, Granada v závěru přece jen padla

Fotbalisté Las Palmas vyhráli v šestém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Granadou 1:0. Duel dvou týmů ze spodních pater tabulky přinesl domácím řadu nepříjemných momentů. V prvním poločase byl totiž kvůli ofsajdovému postavení odvolán gól Muniru El Haddadimu, v tom druhém byl zase po druhé žluté kartě vyloučen Miky Marmol. Tým z Kanárských ostrovů však nepřízeň osudu nepoložila a utkání gólem Kiriana z druhé minuty nastavení nakonec přece jen převrátil na svoji stranu.

Utkání dvou nováčků bude k vidění v Osasuně

Pokud už v šestém kole můžeme hovořit o záchranářském souboji, pak je to právě ten nedělní, mezi Granadou a Las Palmas. Celky, krčící se na osmanáctém, respektive devatenáctém místě se budou chtít porvat o vítězství a zejména pak o to, který z nich alespoň na chvíli opustí sestupové pásmo.

Las Palmas vyšel výlet do Sevilly draho. Hosté si po odletu letadla nepohlídali ani Lukebakia

Sevilla si v pátém kole LaLigy připsala první tři body, když na vlastním hřišti porazila Las Palmas 1:0. Souboj celků, které v novém ročníku čekaly na výhru, nabídl množství příležitostí na obou stranách. Aktivně hrající Rojiblancos dlouho deptal skvěle chytající Álvaro Valles, hostující obrana však nakonec neuhlídala Dodiho Lukebakia, jenž se trefil hned při svém prvním startu po příchodu z Berlína. Na týmu z Kanárských ostrovů se dost možná podepsaly i dopravní problémy, jelikož 15 hráčů zmeškalo čas odletu letadla a ke kádru se připojilo až s časovým odstupem.

Odpoutá se Sevilla ze dna, nebo si první vítězství připíše Las Palmas?

O vůbec první bodový zisk do tabulky španělské LaLigy budou v nedělním utkání proti Las Palmas usilovat hráči Sevilly. Celek z Kanárských ostrovů se zdá být ideálním soupeřem pro "Los Nervionenses”, posbíral totiž zatím pouhé dva body a krčí se na osmnácté pozici, tedy jen o dvě místa výše.

Stuani neúspěšně bojoval s videorozhodčím, Gironě se vyplatil navrátilec Portu

Girona zvítězila ve čtvrtém kole LaLigy na vlastním hřišti nad Las Palmas 1:0. Hlavní zápletkou zápasu byl dlouhou dobu souboj zkušeného uruguayského útočníka Cristhiana Stuaniho s týmem rozhodčích. Ti totiž kapitánovi katalánského celku překazili v úvodní půli hned dvakrát gólovou radost. V prvním případě předcházel brankové situaci ofsajd, v tom druhém zase faul spoluhráče. Rozhodnutí tak přišlo až minutu před koncem, kdy přesnou hlavičkou z malého vápna rozhodl o porážce týmu z Kanárských ostrovů Portu. Ten si před sezonou musel sáhnout do vlastní kapsy, aby se vyplatil ze smlouvy a mohl se vrátit do týmu z Getafe.

Girona je ve formě, potvrdí to i proti Las Palmas?

Slušnou formu má v úvodu sezony Girona a v neděli odpoledne si může znovu přilepšit, protože hostí nováčka Las Palmas. Ten se zatím hledá, v domácím prostředí uhrál dvě remízy, venku prohrál.

Střelci si na Kanárech vzali dovolenou. Souboj Sociedadu s Las Palmas góly nepřinesl

Úvodní duel třetího kola LaLigy mezi Las Palmas a Realem Sociedad skončil smírně 0:0. Baskické tažení na ostrov Gran Canaria už zpočátku nebylo příliš ofenzivní, a tak se brankář týmu z hlavního ostrova Kanárů k čistému kontu dvakrát nenadřel. Naopak to byli právě žlutomodří, kteří dali zabrat defenzivě San Sebastiánu. Hrdinou se ale stal gólman Álex Remiro, jenž v největší šanci zápasu zneškodnil ránu Enza Loiodiceho a obrovskou měrou pomohl světlemodrým alespoň k remíze.

Real Sociedad zažívá pomalejší start. Využije toho Las Palmas?

Tradiční páteční rozehrávka třetího kola LaLigy se odehraje na ostrovním stadionu Gran Canaria v Las Palmas, kde se domácí pokusí reagovat na nepovedené minulé kolo. Trochu za očekáváním nicméně zůstává i hostující mužstvo ze San Sebastiánu.

Valencia prožila dlouho nepoznané. Perfektní vstup do nového ročníku LaLigy stvrdila penalta

Valencia porazila ve druhém kole LaLigy na ikonické Mestalle Las Palmas 1:0. Dlouho bezradné útočníky domácího favorita musel vysvobodit až videorozhodčí, který odhalil hru rukou bránícího hráče ve vápně žlutomodrých. K penaltě se v 74. minutě sebevědomě postavil Pepelu, jenž nastoupil teprve do druhého soutěžního utkání po přestupu z Levante, a střelou doprostřed zařídil Netopýrům vítězství. Jednalo se pro ně o druhý tříbodový zisk v řadě, přičemž takto povedený start nejvyšší španělské soutěže prožili naposledy v sezoně 2011/2012.

Las Palmas se podívá do Valencie, nad kterou umí vyhrávat

Valencia zvládla těžký los prvního kola s úctou a v pátek večer bude chtít navázat další výhrou. Čeká ji rozhodně hratelnější soupeř než Sevilla, protože do Valencie se podívá nováček ligy z Las Palmas.

Nováček z Las Palmas se musel spokojit s bodem. Souboj ostrovanů ovlivnily pokutové kopy

Las Palmas v prvním kole LaLigy, v níž se naposledy představilo v sezoně 2017/2018, remizovalo před vlastními fanoušky s Mallorkou 1:1. Na ostrově Gran Canaria se ukázaly být důležitým faktorem penalty. Zatímco domácí Jonathan Viera tu ze 29. minuty proměnil, hostující tahoun Vedat Muriqi trefil z bílého bodu v závěru první půle břevno. Zkušený Kosovan zahrával 23. pokutový kop v kariéře a z gólu se neradoval teprve potřetí. Jeho minela nakonec neznamenala porážku díky vyrovnávací hlavičce střídajícího kapitána Antonia Raílla.

Nováček z Las Palmas čelí na úvod posílené Mallorce

Španělská nejvyšší soutěž se po pěti letech vrací na Estadio de Gran Canaria! A jako první se tam podívá Mallorca, které připadl úkol přivítat Las Palmas mezi španělskou elitou. Los je samozřejmě výhodnější pro Mallorcu, která minule ukázala svoje možnosti a hovořila o velmi úspěšné sezoně.

Nové destinace nadcházející sezony: Las Palmas má slavnou minulost i vítěznou DNA

Španělská La Liga přivítá po pěti letech zpátky klub, který kdysi proháněl Real Madrid i Barcelonu. A fotbalisté Las Palmas by v soutěži, jež začíná v pátek, neměli ani tentokrát hrát druhé housle. Už kvůli zajímavé osobě trenéra nebo výrazným posilám, které v létě vedení přivedlo.