Portimonense SC Portugalsko - Portimonense SC - Zprávy

Benfica chce zapomenout na neúspěch s Bragou, doma přivítá Portimonense

Závěr kalendářního roku 2022 se Benfice opravdu hrubě nevydařil. Utrpěla totiž svou první porážku v sezóně, a to nejen na poli Primeira Ligy, a přišla tak o svou sérii neporazitelnosti, která se zastavila napříč všemi soutěžemi na čísle dvacet osm. Na ligové scéně sice o vedoucí pozici nepřišla, náskok se ovšem ztenčil. Teď zaváhání bude napravovat proti Portimonense.

Braga ve vyhroceném závěru udržela výhru nad Portimonense

O velmi dramatickou podívanou se postarali fotbalisté Portimonense a Bragy ve vzájemném duelu, který nakonec ovládli hostující seveřané. Portimonense sice po prvním poločase vedlo, ale Braga dokázal vývoj utkání zvrátit. Ve dvanácté minutě nastavení pak možnost k vyrovnání z penalty zahodil Estrela.

Portimonense bude chtít proti Braze udělat sladkou tečku za povedeným podzimem

Soubojem dvou týmů z horní poloviny tabulky je duel 13. a zároveň posledního kola Ligy Portugal před dlouhou přestávkou mezi Portimonense a Bragou. Zatímco pozice Bragy mezi nejlepšími týmy byla zcela očekávaná, Portimonense je zatím příjemných překvapením sezóny.

Porto potvrdilo dobrou formu a vyhrálo na půdě Portimonense

FC Porto je po reprezentační pauze jako vyměněné a dobrou formu přijelo ukázat do Portimãa, kde vyhrálo nad domácím Portimonense 2:0. Favority poslal do vedení v prvním poločase Otávio, vítěznou tečku pak krátce po změně stran přidal brazilský záložník Pepê.

Porto bude chtít na půdě Portimonense navázat na poslední dva zápasy

FC Porto je po reprezentační přestávce jako vyměněné a ve změně k lepšímu by rádo pokračovalo i v dalším utkání Ligy Portugal. Proti bude Portimonense, které je v tabulce soutěže překvapivě vysoko.

Sporting potvrdil stoupající formu a převálcoval Portimonense

Sporting Clube de Portugal po nevydařeném vstupu do sezóny opět nachází svou formu. V utkání šestého kola Ligy Portugal na svém stadiónu porazil dvanáctibodové Portimonense jednoznačně 4:0. Své první dva ligové góly v zelenobílém dresu vstřelil z Barcelony hostující Trincão.

Sporting chce proti Portimonense potvrdit stoupající formu

Sporting Clube de Portugal po nepovedeném vstupu do sezóny opět nachází dobrou formu a bude chtít zapsat třetí soutěžní vítězství v řadě. Proti bude Portimonense, které po neúspěchu v prvním kole jen vyhrává.

Ewerton rozsekl bezgólový stav, Portimonense tak na závěr sezóny skolilo Marítimo

Obě družiny svůj hlavní předsezonní cíl, tedy vyhnout se každou cenu sestupu, splnily, a tak na nich v posledním kole tolik neležel tlak ohledně případného úspěšného výsledku. Nakonec se z vítězství radovalo Portimonense, které se tak po bodové stránce srovnalo právě se svým protivníkem. Marítimo se žádné branky nedočkalo, hosté díky Ewertonovi aspoň jednou ano.

Marítimo v souboji dvou zachráněných týmů hostí Portimonense

CS Marítimo i Portimonense si již zajistily ligovou příslušnost v nadcházejícím ročníku a na Madeiře mohou bez větších starostí zakončit svou sezónu. Oba týmy tak budou bojovat hlavně o lepší tabulkové postavení - domácí mohou v případě výhry skončit na solidním 7. místě, Portimonense ještě může tříbodový zisk posunout do horní poloviny tabulky.

Sporting i přes těsnou výhru s Portimonense mistrovský titul neobhájí

Sportingu vzhledem k výsledku předchozího duelu mezi Benficou a Portem (0:1) už prakticky o nic nešlo, jelikož díky výhře jediného současného rivala FC přišel i o teoretickou naději na obhajobu mistrovského triumfu a v tomto ročníku obsadí konečnou druhou příčku zaručující skupinovou fázi následující sezóny Ligy mistrů. I přesto v sobotním zápase 33. kola zmobilizoval své síly a jistě zachráněné Portimonense přehrál nejtěsnějším poměrem 3:2.

Bude hrát Sporting ještě o titul? V předposledním kole ho čeká Portimonense

Sporting se ještě pokusí na závěr této sezóny o zázrak. V Primeira Lize nemá otázku titulu ve svých rukou, přitom nynější duel s Portimonense nemusí být ani nijak důležitý, pokud Porto zvládne svoje O Clássico na půdě Benficy, které se bude konat jen těsně před výkopem tohoto klání na samém jihu Portugalska. Hosté se v podstatě pomalu smiřují s oceněním vicemistra.

Porto převálcovalo Portimonense a je o další kolo blíže k titulu

Porto zcela přesvědčivým výkonem potvrdilo svou pozici na čele ligy a porazilo Portimonense 7:0. Svému soupeři nadělilo čtyři góly v úvodní půli a další tři po změně stran, hattrickem se blýskl nejlepší střelec domácího mužstva Íránec Taremi.

Porto by rádo udělalo další krok k titulu proti podceňovanému Portimonense

Porto se chce v letošním ročníku vrátit na portugalský trůn po roční odmlce a zatím si vede nadmíru dobře, jelikož v dosavadních devětadvaceti utkáních ani jednou neprohrálo a z toho hned pětadvacetkrát zvítězilo. V tabulce se nachází na vedoucí pozici s devětasedmdesáti body o šest bodů před druhým Sportingem a nyní může udělat další důležitý krok ke svému cíli, naopak Portimonense má jiné starosti a snaží se udržet mezi elitou.

Vydařený první poločas zajistil Braze proti Portimonense vítězství

Fotbalisté Bragy využili klopýtnutí regionálního a tabulkového rivala Gil Vicente a díky výhře 2:1 z půdy Portimonense upevnili svou pozici na čtvrtém místě tabulky. Arsenalistas zajistil tři body hlavně vydařený první poločas, ve kterém vstřelili oba góly.

Braga bude na půdě dalekého Portimonense bránit čtvrté místo v tabulce

Na evropské scéně si Braga počíná parádně. Ve čtvrtek po velmi solidním výkonu vyřadila ze hry favorizované Monaco a proklouzla do čtvrtfinále Evropské ligy. Nicméně v Primeira Lize má bezpochyby co napravovat. Poté, co před týdnem v důležitém střetnutí nestačila doma na Gil Vicente, nesmí váhat na půdě Portimonense, jinak by mohla napevno přijít o čtvrté místo.