VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Bochum přišla o výhru nad Augsburgem až v závěrečném nastavení

Bochum ve 20. kole Bundesligy pouze remizovala s Augsburgem 1:1. I přes herní převahu a vedení, které skvělými nůžkami zařídil prvním gólem v ročníku Moritz Broschinski, obrana VfL v nastavení kapitulovala po penaltě Ermedina Demiroviče. Bavoři tak alespoň částečně vylepšili svou bilanci proti Bochumi, která je v předchozích šesti soutěžních zápasech hned čtyřikrát porazila. Celému duelu z lavičky hostů přihlížel i Tomáš Koubek.

V souboji dvou tabulkových sousedů vyzve Bochum o bod lepší Augsburg

Před týdnem se oba mančafty střetly s těžkými vahami. Zatímco Augsburg těsně nestačil na Bayern, Bochumští si přijeli pro porážku do Dortmundu. Při posledním vzájemném klání se zrodila remíza, přičemž i tentokrát se favorit hledá obtížně.

Dortmund nedopustil další ztrátu s Bochumí. Nervozitu po vlastním gólu rozmetal Füllkrug

Fotbalisté Dortmundu navázali na nedávné úspěchy a v 19. kole Bundesligy zvítězili nad Bochumí 3:1. O dalším tříbodovém zisku pro Borussii rozhodl zkušený útočník Niclas Füllkrug, jenž nejprve v sedmé minutě s přehledem proměnil pokutový kop a po změně stran odčinil dalšími dvěma brankami zaváhání spoluhráče Nica Schlotterbecka, který v závěru první půle nešťastně tečoval míč do vlastní sítě. Svěřenci Edina Terziče tak odvrátili hrozbu třetí remízy s Blau-Weiss v řadě a v roce 2024 udrželi stoprocentní úspěšnost ve sbírání bodů.

Dortmund v novém roce válí. Zvládne i Ein kleines Revierderby proti Bochumi?

Bitva o Porúří završí bundesligové kolo s pořadovým číslem devatenáct. A podobně jako ve většině případů z minulosti i nyní bude plnit roli favorita Dortmund. Bochum však nejednou svého protivníka potrápila a nepřipustila, aby prohrála. Domácí nyní každopádně budou mít velkou motivaci uspět, protože se vůbec poprvé v novém roce mohou dostat do top čtyřky.

Pauza způsobená fanoušky Stuttgartu nejvíce vyhovovala slovenskému střelci Bochumi

Hráči Bochumi porazili v 18. kole německé Bundesligy Stuttgart 1:0 a vzdálili se sestupovým příčkám. Jedinou a zároveň rozhodující branku duelu, který na zhruba půlhodinu přerušili příznivci hostů zablokováním únikového východu transparentem, vstřelil na začátku druhého poločasu slovenský reprezentant Matúš Bero. Modrobílí tak díky vítězství prodloužili sérii domácí neporazitelnosti už na šest zápasů, svého soka navíc předčili v ligovém zápase poprvé od roku 2005.

Stuttgart bude chtít proti Bochumi odčinit týden staré zaváhání

VfB se vstup do nového kalendářního roku nevydařil podle představ, když si zajeli do Gladbachu pro porážku 1:3. Díky zaváhání Lipska však o třetí příčku nepřišel. VfL naopak uhráli remízu s Werderem, přičemž o tři body přišli až v nastaveném čase.

Brémy odpověděly na životní trefu středopolaře Bochumi v samotném závěru

Hráči Bochumi remizovali v 17. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Brémami 1:1. Vyrovnaný zápas dlouho spěl k vítězství domácích, když se v 64. minutě prosadil životním gólem záložník Patrick Osterhage, jehož výstavní trefa představovala zároveň jeho teprve druhou branku v nejvyšší německé soutěži. Modrobílí si však nepohlídali nastavení, v němž vyrovnal s přispěním teče Niklas Stark. Brankář Jiří Pavlenka dohlížel na třetí vybojovaný bod Werderu ze hřišť soupeřů pouze z lavičky.

Zvládnou Brémy pošesté za sebou porazit Bochum?

Werder v Bochumi naposledy prohrál v roce 1998! Nicméně, v současné době dělí oba mančafty v tabulce jediný bod. A VfL v uplynulých šestnácti kolech ukázali, že se s nimi musí počítat.

Schick rozehnal obavy Leverkusenu z Afrického poháru. Bochum sestřelil hattrickem do půle

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 16. kole Bundesligy na svém stadionu Bochum 4:0. Kouč lídra soutěže Xabi Alonso se rozhodl nenasadit do základní sestavy opory mužstva, které od ledna čeká až měsíční zápolení v Poháru afrických národů. Místo Victora Boniface ukázal na Patrika Schicka a ten se mu odvděčil už v prvním poločase třemi góly, v ligovém utkání se přitom od úvodního hvizdu představil poprvé od 15. října 2022. Ze Schickových kolegů z české reprezentace zasáhl do duelu také Adam Hložek, jenž nastoupil v 73. minutě.

Překoná Leverkusen letitý rekord Hamburku? Doma jen nesmí prohrát s Bochumí

Leverkusen se stal podzimním mistrem. O takové výsadě rozhodl minulou neděli pohotovou výhrou nad Frankfurtem, jeho ocenění přitom nesnižuje ani fakt, že druhý Bayern má o jeden odehraný zápas méně a že do Rückrunde zbývá odehrát v lednu ještě jedno kolo. Úspěšnou pouť domácí zakončí bitvou o Severní Porýní-Vestfálsko, na jejich hřiště přicestuje Bochum.

Bochum si smlsnula na utrápeném Unionu. Kanonádu rozjel čokoládou posilněný Asano

Hráči Bochumi vyhráli v 15. kole Bundesligy na domácím hřišti nad Unionem Berlín 3:0. Diváci přítomní na Vonovia Ruhrstadion se přidali k protestům proti uvažovaným změnám v možnostech vlastnění bundesligových klubů a už v průběhu první půle zaházeli hřiště tenisovými míčky či čokoládou.

Prodlouží Union proti Bochumi sérii bundesligové neporazitelnosti na tři zápasy?

Zatímco Mohuči výměna kouče zatím neprospěla, v hlavním městě Německa se pod vedením Nenada Bjelici začali sbírat bodíky. Náskok na sestupovou zónu zůstává minimální, naopak ztráta na Bochum jest tříbodová. To by měla být pro hráče dostatečná motivace.

Billiard ve vápně Bochumi pošťouchl Hoffe k výhře. Čekání střelce pomohl ukončit Kadeřábek

Hoffenheim doma porazil ve 14. kole Bundesligy Bochum 3:1, čímž přerušil čtyřzápasové čekání na výhru. Jeden z klíčových momentů utkání nastal krátce po odehrané půlhodině, kdy zakončení Wouta Weghorsta vyrazil brankář do vracejícího se obránce Erhana Mašoviče, od nějž míč zamířil do sítě. Gólových oslav se zúčastnil také Pavel Kadeřábek, jenž podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě. Ještě do přestávky navíc český bek asistoval u vítězné trefy Andreje Kramariče, dlouholetá opora domácích se prosadila poprvé od konce září.

Ve 14. bundesligovém kole se střetne i Hoffenheim s Bochumí

To znamená, že na sebe natrefí celky, jaké se aktuálně nacházejí v téměř protikladném rozpoložení. Ani vzájemná bilance z posledních roků příliš nenapoví, kdo by se měl stát vítězem tohoto klání.

Fanoušci Bochumi se dočkali výhry, negativními sériemi tížené celky rozsoudili premiéroví střelci

Bochum porazila ve 13. kole Bundesligy Wolfsburg 3:1 a poprvé v sezoně oslavila před vlastním publikem tříbodový zisk. Pro všechny střelce šlo o premiérové trefy v ročníku, přičemž Patrick Osterhage a Bernardo, kteří gólový účet utkání otevřeli, se dokonce radovali z vůbec prvních přesných zásahů v dresu modrobílých. Vlci tak potvrdili zoufalou formu na venkovních trávnících, když odjížděli domů s prázdnou už pošesté v řadě. Na straně zklamaného týmu odehrál 76 minut český reprezentant Václav Černý.