Union Berlín Německo - Union Berlín - Zprávy

Braga touží po osmifinále, Union po Evropské lize. Jak budou jejich vyhlídky vypadat po vzájemném střetnutí?

Zatímco Union už se s nadějí na postup do osmifinále rozloučil, Braga šanci na pokračování v Champions League i na jaře stále živí. Musí ovšem zvítězit v obou zbývajících duelech. Zvládne ten první proti Berlíňanům?

Union Berlín vybral nového trenéra, z krize ho má dostat Bjelica

Union Berlín nevyhrává, v polovině listopadu na jeho lavičce skončil trenér Urs Fischer a dnes bylo oznámeno jméno nového kouče. Německý klub má k lepším výsledkům nasměrovat Nenad Bjelica.

Angažování ženy na lavičku přineslo jemný impuls, Union okusil bodovou příchuť díky Vollandovi

Union Berlín ve 12. kole Bundesligy vybojoval bod po remíze 1:1 s Augsburgem. Hosté šli ve 39. minutě do vedení zásluhou Ermedina Demiroviče, jenž skóroval z penaltového puntíku. Dlouho se i pod dohledem historicky první ženy v roli asistentky Marie-Louise Ety na bundesligové lavičce schylovalo k další prohře pro berlínský celek. V závěru však zavelel ke změně Kevin Volland a přesným zásahem ukončil tristní sérii 14 ligových duelů bez bodového zisku.

V prvním soutěžním utkání po změně trenéra narazí trápící se Union na Augsburg

Kdyby teď končila sezona, méně slavný z berlínských celků by se poroučel o patro níž. Přitom v předchozích čtyřech ročnících mezi elitou předváděli jeho hráči velmi povedené výkony, kterými si vysloužili obdiv i nezaujatých diváků a divaček. Aktuálně je však čeká těžká práce, kterou jim povzbuzený nejbližší soupeř z Bavorska rozhodně nebude chtít ničím usnadnit.

Krizi Unionu bude řešit nový trenér, vedení ukončilo spolupráci s Ursem Fischerem

Union Berlín je v krizi a tu nakonec řeší výměnou trenéra. U kormidla klubu z hlavního města Německa končí Urs Fischer, vedení to oznámilo dnes dopoledne.

Střetnutí dvou světů překvapení nepřineslo. Neškodný Union gólově deptali obránci Bayeru

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 11. kole Bundesligy berlínský Union přesvědčivě 4:0. Pod další zářez suveréna letošního ročníku se podepsali zejména obránci, kteří vsítili hned tři branky Farmaceutů. K triumfu domácích zavelel v první půli Alejandro Grimaldo, pro nějž se jednalo o čtvrtý přesný zásah v sezoně zpoza vápna, což se nikomu jinému v rámci nejlepších evropských lig nepodařilo. Po přestávce navázali na trefu španělské letní posily jeho dva kolegové z defenzivy, čemuž nezabránil ani Alex Král, který odehrál v dresu Die Eisernen celý zápas. Adam Hložek se na hřišti ocitl až v 87. minutě.

Zápas mezi Leverkusenem a Unionem má jednoznačného favorita

A to i přesto, že berlínský celek v týdnu v Neapoli ukončil hrůznou sérii porážek. Jenže Bayer, který si užívá vedení v tabulce s bodovým ziskem tak vysokým, jaký dosud v bundesligové historii po deseti kolech nenashromáždil, v žádném případě nehodlá přepustit post lídra tabulky někomu jinému.

Německý benjamínek obral mistra Itálie. Union pod Vesuvem odmítl 13. prohru v řadě

Nováček soutěže Union Berlín remizoval ve čtvrtém kole skupiny C Ligy mistrů s Neapolí 1:1 a zaznamenal v ní historicky vůbec první bodový zisk. Německý celek hrál o udržení postupových šancí, avšak proti Partenopei výrazně ztrácel. Na konci první půle se navíc šťastně prosadil Matteo Politano. Die Eisernen se ale nevzdali a ve druhé půli dotáhli utkání k vyrovnání, které znamenalo alespoň malý úspěch po 12 soutěžních prohrách v řadě. Nástup Alexe Krále v 70. minutě už rozhodnutí nepřinesl.

Union Berlín se pokusí domácí Neapoli vrátit minulou porážku

Jedním ze dvou podvečerních duelů středečního programu Ligy mistrů se stane duel na stadionu pojmenovaném po jednom z nejslavnějších fotbalistů historie. Stadio Diego Armando Maradona se stane dějištěm odvetného utkání domácí Neapole a německého Unionu Berlín.

Union dál rozdává body na potkání. V Berlíně pokračoval ve střelecké fazoně Marmoush

Frankfurt v 10. kole Bundesligy využil ohromné krize Unionu a v hlavním německém městě vyhrál 3:0. Již úvodních 14 minut napovědělo o tom, kdo bude výraznou postavou duelu, když se hned dvakrát prosadil Omar Marmoush. Takto rychle přitom některý z hráčů Orlů zaznamenal dvě trefy naposledy v roce 2006. Egyptský reprezentant se tak v posledních třech ligových kláních trefil celkem pětkrát. Domácí se svého hrdiny nedočkali a prohráli už 12. soutěžní zápas za sebou, čemuž nezabránil ani Alex Král, který nechyběl v základní sestavě.

Ukončí zápas s Eintrachtem hlubokou krizi Unionu?

V hlavním městě Německa by po konci minulého ročníku po senzační čtvrté příčce patrně nikoho nenapadlo, že se na podzim bude skvadra Urse Fischera plácat v sestupových vodách. Naopak Orli budou chtít udržet sedmou pozici.

Brémy využily výsledkové mizérie Unionu. Berlíňany odsoudil k dalšímu neúspěchu vlastní gól

Hráči Brém si i bez zraněného Jiřího Pavlenky spravili po třech prohrách v řadě chuť a v devátém kole Bundesligy na svém stadionu zvítězili nad Unionem Berlín 2:0. Zápas dlouho postrádající ofenzivní náboj rozhodl v závěru první půle nešťastným vlastním gólem po standardní situaci Robin Knoche. Zatímco Werder se díky zisku tří bodů vymanil z nepříjemné série, jeho soupeř z hlavního města Německa se po sedmé porážce za sebou nadále topí u dna ligové tabulky.

Odvrátí Union v Brémách desátou porážku v řadě?

Jak známo, svěřenci Urse Fischera obsadili v skončené sezoně třetí příčku, která v Bundeslize opravňuje ke startu v Lize mistrů. Jenže v součtu s milionářskou soutěží odcházeli ze zápasu devětkrát v řadě bez bodu, což budou chtít změnit na stadionu Werderu. Ten se tváří býti ideálním soupeřem pro ukončení nelichotivé série, neboť prohry na jeho kontě rovněž přibývají.

Devátá prohra? No a co! Žijeme sen v Lize mistrů, těší věrné fanoušky Unionu

Devětkrát v řadě prohráli, přesto je na tribunách cítit absolutní euforie. Liga mistrů je svátkem za odměnu. V německé metropoli, která byla až do roku 1989 rozdělena zdí, sídlili na té východní straně. I proto byli nutně věčně druzí.

Rozbořená berlínská zeď utržila další zásah. Hrozivou krizi Unionu prohloubil Raspadori

Union padl na Olympiastadionu v Berlíně s Neapolí 0:1 a po třech odehraných utkáních ve skupině C Ligy mistrů zůstává poslední bez bodového zisku. Italský mistr si s vyztuženou defenzivou trápícího se soupeře dlouho nevěděl rady, nakonec ale v 65. minutě přece jen dokázal obranný val prolomit Giacomo Raspadori. Nováčkovi k premiérovému bodu v milionářské soutěži nepomohl ani Alex Král, jenž se na hřiště dostal krátce po inkasovaném gólu.