Borussia Dortmund Německo - Borussia Dortmund - Zprávy

Dortmund se pokusí v duelu s Mönchengladbachem utnout špatnou bilanci v Borussia-Parku

Očekává se, že to budou pro Dortmund velmi hektické zbývající týdny této sezóny. Nejen že se snaží prorazit v Lize mistrů, zároveň se v Bundeslize přetahuje se čtvrtým Lipskem právě o top čtyřku. Ta je stěžejní pro splnění hlavního cíle, tedy aby si BVB mohlo zahrát v příštím ročníku milionářskou soutěž. Nyní zkusí zaútočit na tuhle metu na půdě Mönchengladbachu.

Padesátá výhra pro Simeoneho v Lize mistrů: Když tým hraje, jak chci, jsem šťastný

Diego Simeone jako devátý trenér v historii vyhrál 50. zápas v Lize mistrů. Fotbalisté Atlética Madrid v úvodním utkání čtvrtfinále porazili Dortmund 2:1 a argentinský kouč uznal, že hosté měli velmi blízko k remíze. Nejenže Borussia v závěru snížila, ale pak ještě dvakrát její hráči trefili břevno. Simeone poukázal na velkou vyrovnanost všech týmů v této fázi milionářské soutěže, je šťastný, že mužstvo udrželo do odvety těsný náskok.

Messiho ochránce započal cestu Atlétika za vítězstvím, BVB dodal naději Haller

Atlético Madrid v prvním klání čtvrtfinále Ligy mistrů porazilo Dortmund 2:1. Úvodní dějství se neslo ve znamení hrubek obrany BVB. Jednu z nich využil už ve čtvrté minutě Rodrigo de Paul, který se jak na sociálních sítích, tak v dresu argentinské reprezentace proslavil mimo jiné jako ochránce Lionela Messiho. Nejistá hostující defenziva v čele s Matsem Hummelsem, jenž za Borussii nastoupil do jubilejního 500. soutěžního utkání, inkasovala před změnou stran ještě jednou, když nakonec vítěznou trefu vsítil Samuel Lino. Alespoň o trochu přijatelnější výsledek do domácí odvety přihrál klubu z Vestfálska v 81. minutě Sébastien Haller.

Atlético spoléhá na domácí pevnost, tu se pokusí dobýt Borussia

Úterní program byl zahlcen dvěma velkolepými šlágry mužstev, která patří mezi absolutní favority na zisk trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Ve středu se proti sobě na stadionu Wanda Metropolitano v Madridu postaví týmy, které do této kolonky rozhodně nepatří. Domácí Atlético vyzve Borussii Dortmund.

Stuttgart šlape na paty Bayernu, slávě v Signal Iduna Parku učinil přítrž Guirassy

Stuttgart překazil oslavu 50. výročí otevření svatostánku Borussie Dortmund a ve 28. kole Bundesligy zvítězil 1:0. Jedinou branku utkání si připsal v 64. minutě nejlepší střelec Švábů Serhou Guirassy, jenž zužitkoval rychlý protiútok. BVB tak přišlo o čtyřzápasovou sérii výher a vypadlo z top čtyřky německé nejvyšší soutěže, klub z města automobilů naopak napravil zaváhání z minulého utkání a bodově se dotáhl na druhý Bayern, jenž o několik hodin dříve nestačil na Heidenheim.

Dortmund se chce pomstít Stuttgartu. Oslaví narozeniny Westfalenstadionu další výhrou?

Náročné období zahájil Dortmund překvapivě dobře. Borussia po mnoha letech ukořistila všechny body na půdě mnichovského Bayernu, nyní ji však čeká další zápas proti těžké váze. Prodlouží BVB sérii bundesligových vítězství na pět utkání? Nebo si už potřetí v sezóně vyláme zuby na Stuttgartu?

Dortmund po 10 letech loupil v Mnichově. Překvapení v Der Klassiker odstartoval Adeyemi

Hráči Dortmundu si poprvé od dubna roku 2014 odvezli tři body z Mnichova, když ve 27. kole Bundesligy porazili Bayern 2:1. Prestižní Der Klassiker rozhodla již 10. minuta, kdy rychlý protiútok BVB perfektně zužitkoval Karim Adeyemi. Sympaticky hrající hosté sice pustili bavorský celek do několika velkých šancí, Die Roten však žádnou z nich proměnit nedokázali a naopak v závěru podruhé inkasovali. Sedm kol před koncem sezony tedy ztrácí na vedoucí Leverkusen propastných 13 bodů.

Der Klassiker patřil v letech minulých Bayernu. Podaří se Dortmundu konečně vyhrát?

Jindy by možná tento Der Klassiker promlouval do boje o titul. Dva odvěcí konkurenti se rok co rok nacházejí v popředí tabulky, dlouhodobě usilují o ty nejvyšší mety. Jenomže letos to v podání Bayernu a Dortmundu jednoduše není ono. Oba celky budou mít v posledních týdnech této sezóny spoustu práce, aby ještě na domácí scéně zachránily, co jim dosud nevycházelo.

Hummels zvažuje budoucnost, ve hře je i konec aktivní kariéry

Mats Hummels je jednou z tváří současné Borussie Dortmund a je otázkou, jak dlouho to ještě bude platit. 35letý obránce zvažuje další možnosti a ve hře je několik variant, jednou z nich je dokonce i ukončení aktivní kariéry.

Dortmund se vrátil do elitní čtyřky, plány mu nepřekazil ani gól odchovance v dresu hostů

Hráči Dortmundu zvítězili ve 26. kole Bundesligy v domácím duelu nad Frankfurtem 3:1. O úvodní gól utkání se sice v dresu hostů postaral odchovanec černožlutých Mario Götze, pak už ale branky stříleli jenom hráči z Vestfálska. Nejprve před odchodem do šaten srovnal Karim Adeyemi a návrat BVB na příčky zaručující účast v Lize mistrů zařídil v závěru zápasu Mats Hummels.

Dortmund míní znovu poskočit na čtvrtou pozici, doma uvítá Frankfurt

Ve velmi dobré pohodě je aktuálně Dortmund, který před pár dny postoupil přes PSV mezi osmičku nejlepších v Lize mistrů, a navázal tedy na předchozí dvě bundesligové výhry. Po pátečním vítězství Lipska na půdě Kolínu nad Rýnem každopádně dočasně přišel o čtvrtou příčku, musí přitom v duelu s Frankfurtem odpovědět stejnou notou, aby se na ni navrátil.

Ztratil jsem hlas, bylo to pro mě hodně vyčerpávající. Jsem hrdý, říkal Terzic

Hráči Dortmundu se mohou těšit na páteční los čtvrtfinále Ligy mistrů. Borussia v odvetě osmifinále porazila Eindhoven 2:0 a po remíze 1:1 venku potvrdila, jak je doma silná. Prohrála pouze dva z posledních dvaceti zápasů v soutěži na vlastním stadionu. Trenér Edin Terzic odnesl vítězné utkání ztraceným hlasem, kapitán PSV Luuk de Jong vzal po neproměněné šanci v nastaveném čase vyřazení na sebe.

Sanchův premiérový gól v play off Ligy mistrů nasměroval Dortmund k vyřazení PSV

Fotbalisté Dortmundu zdolali v odvetném utkání osmifinále Ligy mistrů před vlastními fanoušky PSV 2:0 a po úvodní remíze z Eindhovenu postoupili mezi osm nejlepších týmů. O kvalifikaci do další fáze rozhodl již ve třetí minutě Jadon Sancho, jenž vsítil svůj sedmý kariérní gól v milionářské soutěži, avšak vůbec první mimo základní skupiny. Červenobílí sice postupem času vyrovnali hru a dostali se k několika příležitostem, nicméně cestu do prvního čtvrtfinále od roku 2007 jim definitivně zatarasil skvělý Gregor Kobel.

PSV zahájilo osmifinále sympaticky. Dortmund ovšem hraje v odvetě doma

PSV předvedlo v prvním osmifinálovém klání sympatický výkon a může jej mrzet, že z domácí partie s Dortmundem nevzešlo jako vítěz. Svou sílu každopádně ukázalo a Borussia bude muset zabrat, jestliže chce potvrdit roli favorita a proklouznout do další fáze Champions League.

Borussia vlétla do zápasu díky svým ostrým křídlům. Výhru neohrozil ani kiks Sabitzera

Hráči Borussie Dortmund si ve 25. kole německé Bundesligy poradili s Werderem Brémy 2:1. K vítězství hosty nasměrovaly trefy Donyella Malena a Jadona Sancha z prvního poločasu. Další průběh zápasu výrazně ovlivnila červená karta pro Marcela Sabitzera, kvůli které hosté sáhli do druhé půle po defenzivnější taktice, která BVB dovedla k výhře navzdory snížení ze 70. minuty. Brankář Jiří Pavlenka v bráně domácích opět chyběl, naposledy se v bundesligovém klání představil na začátku října.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.