Turín FC Itálie - Turín FC - Zprávy

FC Turín hraje s Udinese

Sobota svede dohromady i FC Turín a Udinese. Domácím se v prosinci podařilo prolomit výsledkovou krizi a polepšit si v tabulce, jenomže to samé se nedaří Udinese. "Zebry" mají po šestnácti kolech pouze jednu výhru a jako zázrakem se ještě drží nad sestupovým pásmem.

Obrana Turína vystavila Empoli kalibru videorozhodčího. Zima při výhře opět zahříval lavičku

Hráči Turína porazili v 16. kole Serie A Empoli 1:0 gólem Duvána Zapaty ze 25. minuty. Diváci ovšem byli svědky většího počtu branek, jelikož hned dvakrát rozvlnili síť i hráči Empoli. Pokaždé je ale o radost připravila kalibrovaná čára videorozhodčího, která tak zásahy týmu z jihu Itálie zneplatnila. I proto Azzurri zůstali na sestupové příčce, zatímco domácí se posunuli do horní poloviny tabulky. Celý zápas pozoroval z lavičky reprezentační bek David Zima, jenž v tomto ročníku zasáhl pouze do pěti duelů Býků.

Trápící se Empoli jede na půdu nevyrovnaného Turína

Turín se v sobotu večer pokusí navázat na dobrou domácí formu proti Empoli v souboji týmů, které si rády zastřílejí. Pokud tedy hrají proti sobě, neboť bez branek se oba týmy za posledních deset let rozešly jen dvakrát.

Fanoušci ve Frosinone poprvé v sezoně neviděli ani gól. Osud utkání odmítl změnit mladý sudí

Frosinone na čtvrtou domácí výhru v řadě nedosáhlo, jelikož v 15. kole Serie A remizovalo s Turínem 0:0. Ústřední postavou úvodu duelu byl teprve 35letý rozhodčí Luca Massimi, jenž nejprve odpustil druhou žlutou kartu v rychlém sledu Anthonymu Oyonovi a krátce nato po penaltovém apelu Canarini šalamounsky našel u monitoru VAR faul na polovině hřiště. Zápas pak i kvůli tomu dospěl k premiérové bezbrankové remíze na Stadio Benito Stirpe v ročníku, Giallazzurri přesto měli malý důvod k radosti, když vůbec poprvé v historii nejvyšší italské soutěže získali proti Býkům alespoň bod. David Zima se na trávník dostal v 83. minutě.

Frosinone se chce vrátit k dobrým výsledkům, proti bude Turín

Zapomenout na porážku v Miláně budou chtít fotbalisté Frosinone. Kanarini přivítají v neděli FC Turín, který je povzbuzen vysokou výhrou nad Atalantou. Oba celky od sebe dělí pouhý bod.

Atalantu srazil býk z její vlastní stáje. Znalosti bergamského prostředí dvakrát využil Zapata

Hráči Turína FC vyhráli ve 14. kole Serie A na domácí půdě nad Atalantou 3:0. O tříbodovém zisku Býků rozhodl ve 22. minutě Duván Zapata, který je na hostování v klubu z Piemontu právě z Bergama. Rodák z Cali dokonce stihl na začátku probíhajícího ročníku italské nejvyšší soutěže v dresu Nerazzurri i skórovat. Po změně stran pak pojistil vedení Granaty z pokutového kopu Antonio Sanabria, na něhož v závěrečném nastavení navázal dalším gólem kolumbijský útočník Zapata.

Atalanta tři kola nevyhrála, podaří se jí to v Turíně?

Už tři kola v řadě nedokázala Atalanta zvítězit, na čtvrtý pokus pocestuje do Turína. Granata ale nemá konzistentní výsledky a navzdory domácímu prostředí nebude favoritem. Ve prospěch Orobici ještě hraje lepší vzájemná bilance.

Odvolaná trefa Vlašiče zbrzdila tempo zápasu. Vyrovnaný duel zvládla lépe Bologna

Dohrávka 13. kola Serie A mezi Bolognou a Turínem FC vynesla domácím zásluhou výsledku 2:0 pohárové pozice. Utkání nezačalo pro Rossoblu vůbec dobře, od inkasování branky Nikoly Vlašiče je však zachránil zásah videorozhodčího. Zbytek prvního poločasu provázela spíše opatrnost a statistická vyrovnanost, a proto vzal otěže do svých rukou Giovanni Fabbian a vítězným gólem z 56. minuty zápas rozhodl. David Zima přihlížel prohře svého celku pouze z lavičky náhradníků.

Boloňa se může proti Turínu přiblížit pohárům

Od vyrovnaného středu tabulky se mohou hráči Boloni katapultovat do blízkosti evropských pohárů. Vede k tomu jediná cesta: porazit FC Turín. Granata je přitom v podobném postavení a na Boloňu ztrácí jen dva body.

Pevnost v Monze odolala nájezdu turínských Býků. Colpani potvrdil reprezentační formu

Turín FC remizoval ve 12. kole Serie A na stadionu Monzy 1:1. Defenziva celku z Lombardie odolávala až do 55. minuty, kdy se poprvé v sezoně prosadil hostující Ivan Ilič. O vyrovnání se ovšem o chvíli později postaral domácí hrdina Andrea Colpani, jenž si skvělými výkony vysloužil i pozvánku do italského národního týmu pro kvalifikační zápasy o postup na mistrovství Evropy.

Turín plánuje předskočit domácí Monzu, s nimiž venku ještě neprohrál

Monza i Turín mají jednu věc společnou. Po několika zaváháních se jim povedlo v minulém kole konečně znovu vyhrát a hodlají v tom pokračovat i ve vzájemném utkání. Turín pojede do Monzy v dobré náladě, protože se mu tam daří.

Turín v bitvě tabulkových sousedů vyzrál na Sassuolo. Ofenzivu hostů pomohl zchladit Zima

Hráči Sassuola padli v 11. kole Serie A na půdě Turína FC 1:2. Domácí nakročili za tříbodovým ziskem už v páté minutě, kdy je poslal svou premiérovou trefou v sezoně do vedení Antonio Sanabria. Hosté sice dokázali o chvíli později vyrovnat, v 68. minutě ale rozhodl o výhře Granaty Nikola Vlašič. Na úspěchu Býků se podílel i český obránce David Zima, jenž se na plac dostal na konci první půle, kdy střídal za zraněného spoluhráče.

Turín změří síly se Sassuolem, oba celky od sebe dělí bod

V pondělní dohrávce na sebe narazí FC Turín a Sassuolo. Oba celky patří mezi hodně nevyzpytatelná mužstva, kterým se aktuálně příliš nedaří. Svědčí o tom aktuální postavení až ve druhé polovině tabulky.

Lecce se nemůže rozpomenout na úvod sezony. Turín po konfrontacích s favority zabral

Fotbalisté Turína zvítězili v 10. kole Serie A na půdě Lecce 1:0. Uspávací první poločas završil gólem odchovanec Alessandro Buongiorno, k němuž propadl balon po přihrávce talentovaného Samueleho Ricciho. Tým z města, kterému se přezdívá Florencie jihu Itálie, si sice své příležitosti vypracoval, avšak rezolutní stopku jim vždy vystavil Vanja Milinkovič-Savič. Býci tak po porážkách od Interu a Juventusu bodovali naplno, Giallorossi naopak nevyhráli popáté v řadě. Na posledních pár minut se na hřiště za hosty podíval i David Zima.

Lecce i Turín chtějí ukončit čekání na výhru

V sobotu odpoledne dojde také na souboj Lecce a Turína, ve kterém půjde o ukončení série bez vítězství. Lecce na něj čeká čtyři duely, šňůra Granata je pak ještě o jeden zápas delší.