Frosinone Calcio Itálie - Frosinone Calcio - Zprávy

Trápící se Frosinone chce najít dávnou formu v Janově

V sobotu odpoledne se v přístavním Janově pokusí domácí jednotky trenéra Gilardina o další body. Po minulém kole budou Grifové na koni a z něho se je pokusí dostat dolů tým, kterému se poslední dobou moc nedaří. Dorazí totiž Frosinone.

Famózní Castellanos dal proti Frosinone zapomenout na Sarriho rezignaci

Lazio zvítězilo v utkání 29. kola Serie A nad Frosinone 3:2. Hostující celek poprvé vedl v roli trenéra dosavadní asistent Giovanni Martusciello, jehož svěřenci do duelu nevstoupili vůbec dobře a záhy prohrávali. Ještě před pauzou ovšem vyrovnal Mattia Zaccagni a po změně stran otočil skóre dvougólový žolík Taty Castellanos, který svou úvodní branku vsítil prvním dotykem s míčem. Canarini tak za poslední tři měsíce triumfovali jen jednou, zato Orli se mohli radovat z ukončení šňůry čtyř soutěžních porážek.

Lazio už bez Sarriho nastoupí k zápasu ve Frosinone

Už bez trenéra Maurizia Sarriho nastoupí k sobotnímu utkání na hřišti Frosinone římské Lazio. Letošního osmifinalistu Ligy mistrů ještě povede Giovanni Martusciello, brzy se však očekává příchod Igora Tudora. Lazio se chce ještě pokusit vybojovat evropské poháry, ale v tuto chvíli na šestou příčku výrazně ztrácí. Frosinone zase nutně potřebuje zvítězit, aby zachránilo prvoligovou příslušnost.

Sassuolo v boji o záchranu konečně zabralo. Thorstvedt se během chvíle stal z psance hrdinou

Sassuolo přerušilo sérii čtyř ligových porážek v řadě, když ve 28. kole italské Serie A porazilo Frosinone 1:0. Konfrontaci dvou celků, které se rozhodně nemohly pyšnit nějakou oslnivou formou, rozhodla trefa Kristiana Thorstvedta, jenž však v předcházející akci zavinil penaltu, kterou videorozhodčí nakonec odvolal. Černozelená ekipa se opět musela obejít bez italského reprezentanta a svého nejlepšího kanonýra Domenica Berardiho, jenž musel duel znovu vynechat kvůli zranění. V samotném závěru mohl domácí o výhru připravit Kaio Jorge, ale nařízený pokutový kop neproměnil.

Sassuolo se pokusí o body proti Frosinone. Tomu se nedaří v obraně

Sassuolo se musí popasovat s těžkou ránou v podobě dlouhodobé absence kapitána a nejlepšího hráče Domenica Berardiho. Hned na úvod v měsících bez něj nečeká na trápící se celek nic snadného, dorazí totiž houževnaté Frosinone.

Netrpělivý střelec Cheddira pomohl Lecce k odvrácení porážky s Frosinone

Fotbalisté Frosinone remizovali ve 27. kole Serie A na vlastním stadionu s Lecce 1:1. Vyrovnané úvodní dějství zakončil v nastavení gólem Walid Cheddira, jenž otevíral střelecký účet Canarini i v minulém utkání s Juventusem. Marocký forvard se po změně stran předvedl v horším světle, když při pokutovém kopu hostů předčasně vběhl do vápna a penalta se opakovala. Druhý pokus již s klidem proměnil Nikola Krstovič.

Frosinone i Lecce chtěji zvýšit náskok na sestupové pásmu

O záchranu se bude v rámci 27. kola bojovat i ve Frosinone. Domácí celek přivítá Lecce, se kterým v prvním zápase na jihu Itálie prohrál. Náskok obou týmů na sestupové pozice činí tři respektive čtyři body.

Frosinone se v Turíně rvalo o historické vítězství. Propad Juve ukončil Rugani

Juventus si po nevydařených výkonech napravil reputaci ve 26. kole Serie A, v němž na vlastním hřišti zdolal Frosinone 3:2. Domácí vstoupili do zápasu sebevědomě a po zásahu Dušana Vlahoviče ze třetí minuty se ujali vedení. Srbský kanonýr stihl v první půli vyrovnávacím gólem zareagovat i na rychlou otočku skóre, během které hosté věřili v první vítězství nad Starou dámou v historii. Utkání poté směřovalo k nerozhodnému výsledku, v poslední minutě nastavení ovšem rozhodl o výhře Juve obránce Daniele Rugani.

Frosinone chce v Turíně překvapit i za pomoci mladíků z Juventusu

Jako první týmy nedělního programu 26. kola Serie A se do sebe pustí jasný favorit v podobě Juventusu a zcela jasný outsider, Frosinone. Hosté udržují s Juventusem čilé obchodní vztahy a doufají, že jim několik mladých hvězdiček pomůže překonat domácího velikána.

Střelecké převaze Frosinone se postavil mladý host z Juventusu

AS Řím zvítězil ve 25. kole Serie A na hřišti Frosinone 3:0. Domácí ovšem v první půli Giallorossi výrazně přestříleli, žádnou ze svých šancí ale do zdárného konce nedovedli. Zato Vlci jednu z mála příležitostí v úvodním dějství využili, když ve 38. minutě nechytatelně zakončil odvážnou individuální akci 18letý stoper Dean Huijsen. Nizozemec, který v hlavním městě hostuje z Juventusu, se v posledních třech ligových duelech prosadil již podruhé.

Učitel se pokusí zvládnout roli outsidera proti svému žákovi

Trenér Eusebio Di Francesco, bývalý hráč AS Řím, trénoval klub z hlavního města dva roky. A mezi svými žáky měl i Danieleho De Rossiho. Ten se proti svému někdejšímu trenérovi v neděli večer postaví coby trenér AS a bude chtít bodovat.

Strádající Fiorentinu vyprovodili z měsíční krize probuzení střelci, trefil se i Barák

Fiorentina porazila ve 24. kole Serie A Frosinone 5:1. Domácí o vítězství rozhodli dvěma góly už během prvních 19 minut. Nejprve rozvlnil síť nováčka host z Říma Andrea Belotti, jemuž na premiérový zásah ve fialovém dresu přihrával Jonathan Ikoné. Francouzský záložník, který dosud čekal na první "kanadský bod" v ročníku, vzápětí výhru toskánskému klubu tečovanou ranou pojistil. Fialky, za něž se krátce po svém příchodu na trávník prosadil i Antonín Barák, tak v soutěži triumfovaly poprvé od konce prosince.

Toskánsko uvidí souboj dvou trápících se mužstev. Fiorentinu navštíví Frosinone

Fiorentina se v neděli po obědě opět postaví proti Frosinone, jak už bývá dobrým zvykem u těchto dvou soupeřů. Bilanci na stadionu Artemia Franchiho mají ale vyrovnanou. Každopádně Viola je v jasně lepším postavení než nováček z Frosinone a bojuje o poháry.

Araby vytipovaný host z Juventusu nedotáhl Frosinone k historickému skalpu AC

Frosinone prohrálo ve 23. kole Serie A s AC Milán 2:3. Hostujícího favorita přiblížila k třetí venkovní výhře v řadě hlavička Oliviera Girouda, jenže krátce nato srovnal z penalty Matías Soulé. Kmenový hráč Juventusu, jenž v průběhu zimního přestupového období odmítl přesun do Saúdské Arábie, pak po změně stran asistoval u branky, která nechala fanoušky snít o premiérovém triumfu nad Rossoneri v historii. Miláňané ovšem odpověděli stejnou mincí a vedení opět strhli na svou stranu, když se devět minut před koncem prosadil Luka Jović, jenž se dostal na hřiště o pouhých několik desítek vteřin dříve.

Frosinone čeká svátek, přijede AC Milán

AC Milán prováhal minulý týden možnost přiblížit se druhému Juventusu, a tak zůstává se sedmibodovým odstupem až třetí. V rámci 23. kola zavítají Rossoneri na půdu Frosinone, které sice zastavilo negativní trend porážek, ale pořád zůstává v sestupovém ohrožení.