Lille OSC Francie - Lille OSC - Zprávy

Lens se vymanilo ze sestupového pásma. Autora vyrovnávací branky našel trenér na lavičce

Fotbalisté Lille remizovali v osmém kole Ligue 1 na hřišti Lens 1:1. Ačkoliv Dogy tahaly po většinu času za kratší konec, dostaly se v nastavení prvního poločasu zásluhou Benjamina Andrého do vedení. Hostující kapitán se prosadil podruhé z posledních tří ligových klání, a již nyní tak překonal počet svých zásahů z minulého ročníku. Aktivita však nakonec Racing Clubu vynesla zasloužené vyrovnání, o které se zkraje závěrečné dvacetiminutovky postaral střídající Deiver Machado, jenž byl na trávníku pouze několik vteřin.

Když fanoušci útočí kyselinou: Lens v Derby du Nord přivítá rivala z Lille

Že by mohlo Derby du Nord vřít více než kdy jindy, naznačili už dva dny před tímto duelem fanoušci. Jen těsné poté, co Lens v Lize mistrů, kterou uvítalo na svém stadionu po více jak 20 letech, skolilo Arsenal, řešili hlavně trávníkáři nepříjemný problém. Pochopitelně domácí příznivci, bouřliví a nesmlouvaví, by mohli dát hráčům Lille všechny události pořádně sežrat.

Klaksvík slaví bod, Lille jede domů zklamané

Klaksvík doma remizoval s Lille a i přes velký tlak soupeře udržel čisté konto. Lille zvlášť po změně stran přidalo a několikrát bylo blízko vstřelení branky, ale nakonec se mu to nepovedlo ani jednou.

Domácí premiéra KÍ ve skupinové fázi evropských pohárů: Na sever Evropy cestuje Lille

Faerské ostrovy ve čtvrtek prožijí velkou slávu. Klaksvíkar Ítróttarfelag, klub ležící na severu Evropy ve městě se zhruba pěti tisíci obyvateli, se v Tórshavnu představí jako první účastník této nevelké země na domácí půdě v hlavní fázi evropských pohárů. Této historické události bude přítomné Lille, na které čeká proti partě kouče Magneho Hosetha hned několik nástrah.

Setkání s Lille skončilo pro Le Havre znovu neslavně. "Dogy" brankami orámovaly přestávku

Lille ovládlo duel sedmého kola Ligue 1 proti domácímu Le Havru, který porazilo 2:0. Klub z Normandie, jenž ze zápasů s "Dogami" získal v pěti utkáních v tomto století jediný bod, doplatil na nevydařenou pasáž kolem poločasové přestávky, kdy dvakrát inkasoval. Nejprve se ve 40. minutě prosadil premiérově v ligové sezoně Edon Zhegrova a zmar nováčka soutěže dokonal krátce po změně stran vlastním gólem Yoann Salmier.

Le Havre bude proti Lille usilovat o třetí výhru v sezoně

Ligový nováček zatím sesbíral v šesti duelech o jeden bodík více, než mistr ze sezony 2020/2021. Ke vzájemnému zápasu na prvoligové úrovni nastoupí poprvé od května 2009.

Lille proti neoblíbenému soupeři nezvládlo začátek. Reims protáhl do top pětky Munetsi

Reims porazilo v dohrávce šestého kola Ligue 1 domácí Lille 2:1, a vyhouplo se tak mezi pět nejlepších týmu dosavadního průběhu sezony. O třetí výhře hostů nad Dogami z posledních čtyř střetnutí bylo rozhodnuto již v 16. minutě, kdy po úvodní trefě Mohameda Daramyho pojistil tři body pro svůj tým prvním gólem v nejvyšší francouzské soutěži Keito Nakamura. Výborný výkon podal rovněž Marshall Munetsi, který na oba zásahy asistoval.

Ragbisté poničili trávník. Lille v dohrávce uvítá na drnovaté hrací ploše Remeš

Světový šampionát v ragby ve Francii je v plném proudu a měl také přímý vliv na duel 6. kola Ligue 1. Protože se minulou sobotu Anglie střetla s Chile právě na Stade Pierre-Mauroy, bylo třeba odložit plánované střetnutí mezi Lille a Remeší do úterního večera. Sám domácí stratég Paulo Fonseca přitom neměl úplně radost, že nedávno po trávníku pobíhali právě ragbisté.

Lille svým výkonem nepřesvědčilo, slovinskou Lublaň však přehrálo o dvě branky

Skupinová fáze letošního ročníku Konferenční ligy netradičně vypukla už ve středu a úvodní duel měl jasného favorita, který nakonec získal důležité tři body. Lille je ve skupině A, v konkurenci Slovanu, Klaksvíku a právě Olimpie, pasováno do role jasného adepta na jediné přímé postupové místo do osmifinále, nicméně úvodní duel mu po herní stránce úplně nevyšel a nakonec mohlo být rádo, že ve 43. minutě proměnilo pokutový kop.

Duel v Lille bude mít jasného favorita

Loni pátý celek francouzské Ligue 1 z Lille hostí v úvodním klání základní skupiny Konferenční ligy slovinského mistra Lublaň. Konkurovat oběma budou ještě slovenský Slovan Bratislava a Klaksvik z Faerských ostrovů.

Gólovou přehlídku obránců završil útočník Salah. Rennes s vypětím všech sil zůstalo neporaženo

Hráči Lille remizovali v pátém kole Ligue 1 na půdě Rennes 2:2. Úvodním střelcem hostujícího týmu se stal teprve 17letý stoper Leny Yoro, který si svůj gólový účet mezi francouzskou smetánkou otevřel efektní ranou v voleje. Ofenzivní choutky obranné řady Dog podtrhnul po změně stran Bafodé Diakité. Tým z Bretaně se však s premiérovou prohrou v ročníku nehodlal smířit a po brance Ibrahima Salaha ze samotného závěru přece jen dokončil povedený comeback, díky němuž remizoval již počtvrté v řadě.

Lille ovládlo souboj týmů se stejnou formou, hubenou výhru trefil Yazici

Montpellier ve čtvrtém kole Ligue 1 nezvládl výjezd na sever Francie, když na půdě Lille prohrál 0:1. Před začátkem kola se oba celky nacházely v naprosto stejné situaci, jelikož jim u počtu výher, remíz a proher svítila v tabulce u každé z položek jednička. Bleskurychlá trefa Yusufa Yaziciho zaručila Les Dogues plný bodový zisk a prodloužila šňůru neporazitelnosti na domácí půdě proti francouzskému mistrovi z ročníku 2011/2012 již na úctyhodných 12 utkání.

Lille bude chtít proti Montpellieru odčinit porážku s Lorientem

Svěřenci odjeli z Bretaně s nedobrým výsledkem 1:4, s čímž se opravdu nepočítalo. Také MHSC mají, co napravovat, protože jejich domácí prohra s Remeší byla jen o jednu branku mírnější.

Baleba opouští Lille, Brighton vykoupil teenagera za 27 miliónů eur

Teprve loni se Carlos Baleba napevno usadil do áčkového výběru Lille. Postupně začal sbírat herní minuty častěji a častěji, celkově sehrál v dresu LOSC na ligové scéně 19 utkání, z toho 5 v základní sestavě. A jeho rostoucích výkonů si natolik všiml Brighton, že se nebál na stůl položit 27 miliónů eur. Devatenáctiletý rodák z Kamerunu podepsal smlouvu do roku 2028.

Lorient na startu sezony překvapuje. Lille odsoudila k debaklu dvouminutovka hrůzy

Fotbalisté Lorientu porazili ve třetím kole Ligue 1 na domácím hřišti Lille 4:1 a jeden z předních týmů posledních let zdolali před svými fanoušky již ve třech duelech po sobě. První letošní prohra Les Dogues se začala rodit již v úvodní desetiminutovce, kdy dvě hrubky v jejich rozehrávce využili postupně Laurent Abergel a necelých 60 vteřin po něm také Julien Ponceau. Po změně stran sice dokázal výsledek korigovat Jonathan David, vyrovnání už ovšem defenziva Les Merlus nepovolila, hosté naopak ještě dvakrát inkasovali.